|     |     |   ENGLISH
  |  
جمعه 29 تير 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 نشست رئیس دانشگاه کاشان با اساتید دانشکده علوم انسانی
اساتید دانشکده علوم انسانی دانشگاه کاشان با رئیس دانشگاه دیدار و در مورد مسائل مختلف بحث و تبادل نظر کردند. دکتر سیدجواد ساداتی نژاد در این نشست با اشاره به سند چشم انداز دانشگاه کاشان، نقش اساتید دانشکده علوم انسانی را در تحقق این سند مهم عنوان کرد و افزود: اساتید دانشکده علوم انسانی باید با ارتباط و تعامل مناسب با موسسات و ادارات مختلف شهرستان، نیازهای پژوهشی و تحقیقاتی آنان را رفع کنند.   افزایش اعتبارات و بودجه های پژوهشی و تحقیقاتی دانشکده علوم انسانی، حمایت از پایان نامه هایی که در راستای رفع نیازهای شهرستان قرار دارند، تلاش برای رفع مشکلات آموزشی دانشجویان و .... از جمله مباحث مطرح شده در این نشست بود.        
شنبه 23 بهمن 1389  7:10:15
 قهرمانی تیم تنیس کارکنان دانشگاه کاشان در رقابتهای دانشگاه های منطقه سه کشور
تیم کارکنان دانشگاه کاشان، برای سومین سال متوالی مقام قهرمانی تنیس روی میز کارکنان دانشگاههای منطقه سه کشور را در دو رده انفرادی و تیمی به خود اختصاص داد. در این مسابقات که با حضور 6 تیم دانشگاه های صنعتی اصفهان، هنر اصفهان، قم، اراک و شهرکرد و به میزبانی دانشگاه کاشان برگزار شد، تیم تنیس روی میز کارکنان دانشگاه کاشان متشکل از آقایان غلامعلی ناظمی، محمد ناظمی، جواد رضازاده، عباس حنطه و محمد عباسیان با غلبه بر تمامی حریفان خود بر سکوی قهرمانی این رقابتها ایستادند. از حواشی جالب این مسابقات انصراف محمد ناظمی از رویارویی با پدر خود، غلامعلی ناظمی در دیدار نهایی بود که وی دلیل این کار را قدردانی از زحمات پدر و حفظ احترام ایشان عنوان کرد.      
شنبه 23 بهمن 1389  6:50:15
 كتاب عضو هيات علمي دانشگاه كاشان كتاب سال معرفي شد
كتاب عضو هيات علمي گروه رياضي دانشگاه كاشان با عنوان «آناليز حقيقي» در نوزدهمين جشنواره معرفي كتابهاي  دانشگاهي به عنوان كتاب برتر سال معرفي شد.     دكتر "روح الله جهاني پور" نويسنده اين كتاب، با اشاره به اينكه اين جشنواره به همت موسسه انتشارات دانشگاه تهران برگزار مي‌شود، افزود: در اين جشنواره 506 عنوان كتاب، شامل 326 عنوان تاليف، 161 ترجمه و 19 عنوان تصحيح، تحقيق و گردآوري در هفت گروه علوم پزشكي، علوم پايه، فني مهندسي، كشاورزي، ادبيات و علوم انساني، هنر و علوم اجتماعي ارائه شده بود. وي اظهار داشت: پس از ارائه كتابها به دبيرخانه كتابها از دو جنبه محتوا و شكل توسط داوران جشنواره گزينش و  كتابهايي كه از 100 امتياز ،80  تا 90 امتياز را كسب كنند به عنوان كتاب برتر سال دانشگاهي  انتخاب می شون.     عضو هيات علمي دانشگاهها را از شرايط شركت در اين جشنواره ذكر كرد و افزود: از مجموع اين كتابها شش كتاب در بخش هاي رياضي، علوم كامپيوتر، زيست شناسي، مهندسي، علوم پزشكي و علوم انساني معرفي شد. ايشان تاكنون دو كتاب با عنوان "احتمال" جلد يك و دو توسط انتشارات فاطمي به چاپ رسانده كه اين كتاب هم در سومين جشنواره كتابهاي كمك آموزشي رشد وزارت آموزش و پرورش به عنوان كتاب سال انتخاب شده است. همكاري در تاليف كتابهاي درسي نظام جديد آموزشي با وزارت آموزش و پرورش و ترجمه از ديگر فعاليت هاي اين عضو هيات علمي دانشگاه كاشان است.            
شنبه 23 بهمن 1389  6:11:35
 مراسم بزرگداشت سي و دومين سالگشت پيروزي انقلاب اسلامي
همزمان با ایام الله دهه فجر مراسم بزرگداشت سی و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران با حضور مسئولین، اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه کاشان برگزار شد.  رئیس دانشگاه کاشان، در این مراسم با اشاره به اينكه انقلاب اسلامي ايران نشات گرفته از تلاش ها و مبارزات حضرت امام خميني (ره) است اظهار داشت: ملت ما به بركت انقلاب اسلامي و رهبري هاي هوشمندانه امام خميني (ره) و رهبر معظم انقلاب امروز يك جامعه بالنده است كه مقابل همه توطئه ها ايستاده است.   دکتر سیدجواد ساداتی نژاد، به  تلاش آمريكا و غرب براي تضعيف نقش رهبري در نظام اسلامي ايران اشاره كرد و افزود: اين انقلاب اسلامي كه با خون شهدا و آرمانهاي امام راحل پيوند خورده است هرگز  در برابر بیگانگان قد خم نخواهد کرد. به گفته وي، اعتراضات و انقلاب های اخیر در کشورهای مصر و تونس و اردن، نشات گرفته از انقلاب ملت ایران است. دکتر ساداتی نژاد، به پيشرفت هاي بسيار بزرگ علمي، اقتصادي، اجتماعي و فرهنگي كشور اشاره كرد و افزود: توسعه علمي و توفيقات دانشمندان ايراني در عرصه هاي فناوري، فضايي، نانو، پزشكي وهسته‌اي حاصل تلاش دانشگاهيان و مسئولان خدمتگزار نظام جمهوري اسلامي است. به گفته وي، اين توفقيات كشور عليرغم تحريم ها و تهديدهاي استكبار جهاني و دشمنان، به واسطه معجزه الهي و به بركت رهبر معظم انقلاب است. رئیس دانشگاه کاشان، به تدوين سند چشم انداز دانشگاه در ترم گذشته در اين دانشگاه اشاره كرد و افزود: از آنجا كه اسلامي شدن دانشگاه‌ها خواسته حضرت امام(ره) و مقام معظم رهبري است،  مسئولان و دانشگاهيان بايد حداكثر تلاش خود را در تحقق اين خواسته مهم و رسيدن به سند چشم‌انداز و افق 1404 داشته باشند تا رشد و تعالي توسه علمي را در كشور شاهد باشند. عضو هيات علمي گروه معارف دانشگاه كاشان نیز در اين نشست انقلاب اسلامي ايران را انقلابي تمام عيار با تمام خصوصيات ديني، معنوي، اخلاقي، سياسي، اجتماعي و فرهنگي دانست و افزود: اين انقلاب اسلامي به دليل نافع بودن ماندگار است.   حجت الاسلام "عبدالله موحدي محب" اظهار داشت: اين انقلاب حاصل تلاشها و مبارزات امام خميني (ره)، شهدا و ايثارگران است و حفظ و پاسداري و پيروي از آن بر همه ما لازم  است.    برگزاری مسابقات مختلف و اهدای بیش از پنجاه جایزه به برندگان از دیگر بخش های مختلف این مراسم بود.      
سه شنبه 19 بهمن 1389  15:3:3
 رئیس دانشگاه کاشان در بین پنج رئیس برتر دانشگاه های کشور قرار گرفت
در مراسم جشن سي و دومين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، از رئیس دانشگاه کاشان به عنوان یکی از پنج رئیس برتر دانشگاه‌های کشور تقدیر شد.     در این مراسم که در سالن همایش‌های بین المللی دانشگاه شهید بهشتی تهران و با حضور کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر پرویز داوودی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و تنی چند از مسئولین آموزش عالی برگزار شد، دکتر سیدجواد ساداتی نژاد، رئیس دانشگاه کاشان به عنوان یکی از پنج رئیس برتر دانشگاه‌های کل کشور معرفی شد.     شایان ذکر است دکتر سیدجواد ساداتی نژاد، دانش‌آموخته دکترای هیدرولوژی از دانشگاه دولتی مسکو، متولد سال1351 است و از تاریخ 26 فروردین سال 1386 تا کنون سمت ریاست دانشگاه کاشان را بر عهده دارد.    
سه شنبه 19 بهمن 1389  14:23:45
1 2 3 4 5 6
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱