|     |     |   ENGLISH
  |  
يکشنبه 3 تير 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 دیدار مسئولین دانشگاه کاشان با خانواده شهدا
به مناسبت ایام‌الله دهه مبارک فجر سرپرست دانشگاه کاشان در معیت نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان، معاون دانشجویی، مسئول بسیج کارکنان و مسئول امور ایثارگران دانشگاه کاشان با خانواده شهیدان میثم تراشی و صمد یزدانی دیدار کردند.     دکتر عباس کتابی در جمع خانواده شهدا، شهدا را از ارزنده‌ترین نعمت‌های الهی برشمرد و از  خانواده آنان خواست که با حفظ دستاوردهای شهدای گرانقدر، راه شهیدان جان‌برکف ایران اسلامی را ادامه دهند. بیان خاطراتی از خانواده شهیدان تراشی و یزدانی و فاتحه‌خوانی از دیگر برنامه‌ای این بازدید بود.  
چهارشنبه 19 بهمن 1390  0:0:0
 مراسم جشن سي و سومين سالگرد انقلاب اسلامي در دانشگاه كاشان برگزار شد
مراسم جشن سي و سومين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي با حضور اساتید، کارکنان و دانشجویان در دانشگاه كاشان برگزار شد. سرپرست دانشگاه كاشان در اين مراسم دهه فجر انقلاب اسلامي را دهه تجديد ميثاق ملت با انقلاب و ولايت ذكر كرد و گفت:  نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران به دست معمار كبير انقلاب حضرت امام خميني(ره) با هدف بسط عدالت، ترويج آموزه‌هاي الهي و حفظ كرامت انساني بنيان نهاده شد. دكتر عباس كتابي، انقلاب اسلامي را بزرگ ترين نعمت براي ملت ايران دانست و افزود: حفظ استقلال، آزادي، خودباوري، روحيه اعتماد به نفس به ملت ايران و پيشرفت‌هاي علمي از جمله بركات انقلاب اسلامي است.     سرپرست دانشگاه كاشان، به حضور گسترده مردم به خصوص دانشگاهيان در راهپيمايي 22 بهمن تاكيد كرد و افزود: حضور گسترده مردم در راهيپمايي 22 بهمن جوابي دندان‌شكن به تحريم‌هاي استكبار جهاني بر عليه ايران است. عضو هيات علمي گروه معارف اسلامي دانشگاه كاشان نيز در اين مراسم گفت: انقلاب اسلامي ايران، آرمان‌هاي اسلام و قرآن را در جوامع مسلمان زنده كرد. دكتر عبدالله موحدي محب، با ذكر خاطراتي از دوران انقلاب اسلامي اظهار داشت: انقلاب اسلامي اتحاد و همبستگي ملي را به مردم ايران هديه داد كه نمونه بارز آن هفته وحدت است كه امسال همراه با سي و سومين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي جشن گرفته مي‌شود.     وي، با تبريك سالروز ميلاد حضرت رسول اكرم (ص) و هفته وحدت، خاطر نشان كرد: از خود گذشتگي و انفاق بزرگترين نمود شخصيت و رفتار پيامبر اكرم (ص) بود. اجراي  سرود، اجرای نمایش طنز( گروه هنري از اصفهان)، سايه‌بازي با دست ، مسابقه، قرعه كشي و اهداء جوايز از برنامه‌هاي اين مراسم بود.  
چهارشنبه 19 بهمن 1390  0:0:0
 چهارمين كنفرانس سوخت و احتراق ايران در دانشگاه كاشان آغاز به كار كرد
چهارمين كنفرانس سوخت و احتراق ايران با حضور مدير عامل شركت بهينه‌سازي سوخت و جمعي از پژوهشگران، محققان، صنعتگران و دانشجويان علم انرژي و سوخت سراسر كشور در دانشگاه كاشان آغاز به كار كرد. دبير برگزاري چهارمين كنفرانس سوخت و احتراق ايران و مدير پژوهشي دانشگاه كاشان، هدف از برگزاري اين كنفرانس را ارائه آخرين دستاوردها و تحقيقات پژوهشي  در زمينه احتراق و سوخت ذكر كرد و افزود: برگزاري اين كنفرانس‌هاي علمي ضمن فراهم‌آوردن زمينه تبادل تجربيات علمي و فني متخصصان دانشگاهي و صنعتي، ارتباط بين مراكز علمي، پژوهشي و صنعتي  را تقويت مي‌سازد. دكتر مجيد سبزپوشاني، تئوري سوخت و احتراق، سوخت و احتراق صنعتي، موتورهاي درونسوز، مديريت و اقتصاد سوخت و احتراق، محيط زيست و ايمني و سوخت و احتراق در بخش تجاري و مسكوني را از موضوعات اين كنفرانس برشمرد.     وي، به ارسال 170 مقاله علمي از زمان فراخوان اين كنفرانس به دبيرخانه به دو روش متمركز و اينترنتي اشاره كرد و يادآورشد: از بين مقالات ارسال شده پس از بررسي هيات داوران  116 مقاله براي اين كنفرانس پذيرفته شدند. دکتر سبزپوشاني خاطر نشان كرد: در اين كنفرانس 50 مقاله به صورت پوستر و بقيه مقالات به صورت شفاهي ارائه و در مجلات علمي سوخت و احتراق نيز چاپ خواهد شد. برگزاري نشست‌هاي علمي و كارگاه‌هاي آموزشي از ديگر برنامه‌هاي اين كنفرانس است. اين كنفرانس به مدت دو روز با همكاري انجمن احتراق ايران، پژوهشكده انرژي، پژوهشكده مهندسي و معاونت پژوهشي دانشگاه كاشان برگزار مي‌شود. 
چهارشنبه 19 بهمن 1390  0:0:0
 مدير عامل شركت بهينه‌سازي مصرف سوخت: ايران به لحاظ مصرف انرژي رتبه دوم را در دنيا دارد
مدير عامل شركت بهينه‌سازي مصرف سوخت كشور، كارايي انرژي ايران را بسيار پايين دانست و گفت: مصرف انرژي ايران به شدت بالا و رتبه دوم را در دنيا دارد. مهندس عباس كاظمي، در چهارمين كنفرانس سوخت و احتراق ايران در دانشگاه كاشان افزود: در حال حاضر چاره‌اي جز اصلاح راندمان مصرف انرژي در سه بخش ساختمان و مسكن، حمل و نقل و صنعت نداريم. وي، مهمترين منبع تامين انرژي را  بهينه‌سازي انرژي دانست و اظهار داشت: جايگزين كردن انرژي خورشيدي و استفاده از سوخت‌هاي ذغال سنگ و توسعه منابع تجديد پذير مهمترين راهكار براي كاهش مصرف انرژي است. وي خاطر نشان كرد: براي رسيدن به سياست‌هاي چشم‌انداز و افق 1404 ضرورت تحقق اصلاح الگوي مصرف، هدفمندكردن يارانه‌هاي انرژي، اصلاح ساختار و قوانين و اصلاح رفتار مصرف‌كنندگان و ارتقاء فناوري نقش دارد. مدير عامل شركت بهينه‌سازي مصرف سوخت كشور، اصلاح مصرف انرژي در حمل و نقل را تاكيد كرد و اظهار داشت: براي كاهش مصرف انرژي و ارتقاء كارايي و راندمان، سرمايه‌گذاري در بخش حمل و نقل لازم است.     وي، انجام حمل و نقل عمومي به روش ريلي، دولت الكترونيك و اصلاح زير ساخت‌ها را گام مهم در صرفه‌جويي مصرف انرژي دانست و افزود: بايد با همكاري كارشناسان و دولت بتوان كارايي انرژي را ارتقاء داد. مديرعامل شركت بهينه‌سازي مصرف سوخت، اجراي مبحث 19 در بخش ساختمان را از ديگر راهكارها براي كاهش مصرف انرژي برشمرد و تصريح كرد: در ساختمان‌ها براي هر يك مترمربع، 600 كيلووات ساعت انرژي مصرف مي‌شود كه معادل گاز و برق است و اگر مبحث انرژي مصرف شود اين ميزان به 200 مي‌رسد. كاظمي، تعيين استانداردها در بخش خودرو را از جمله اقدامات شركت بهينه‌سازي مصرف سوخت ذكر كرد و افزود: در بخش خودرو براي موتورسيكلت‌ها، ماشين‌هاي سنگين، بنزيني وماشين‌هاي گازسوز استاندارهايي تعريف و در حال تدوين است كه اول مهرماه سال 91 اجرايي مي‌شود. به گفته وي، در بخش ساختمان نيز به شدت مبحث 19 كه مبحث انرژي در ساختمان است در حال پيگيري است كه اگر اين اتفاق بيفتند ميزان مصرف انرژي به شدت كاهش پيدا مي‌كند. كاظمي با اشاره به اينكه سرمايه‌گذاري در بهينه سازي مصرف سوخت كمك زيادي به توسعه اقتصاد كشور دارد افزود: حمايت از بومي‌سازي و فناوري‌هاي هاي نوين، طراحي سامانه‌هاي احتراقي بر مبناي سوخت‌هايي غير از نفت و گاز، تلاش در جهت كاهش اثرات زيست محيطي و سامانه‌هاي احتراقي از راهكارهاي ارتقاء بهره‌وري و كاهش مصرف انرژي است.  
چهارشنبه 19 بهمن 1390  0:0:0
 برگزاري مسابقات ورزشي كاركنان و اساتيد دانشگاه كاشان گراميداشت ايام‌اله دهه فجر
مدير تربيت‌بدني دانشگاه كاشان، از برگزاري مسابقات ورزشي ويژه كاركنان واساتيد اين دانشگاه به مناسبت ايام‌الله دهه مبارك فجر خبر داد. سعيد حلاج‌باشي افزود: اين مسابقات در هفت رشته ورزشي براي كاركنان و اساتيد زن و مرد اين دانشگاه برگزار مي‌شود. وي اظهار داشت: كاركنان و اساتيد مرد مي‌توانند در اين دوره مسابقات در رشته‌هاي فوتسال، واليبال، شنا، تيراندازي، تنيس روي ميز و دارت به رقابت بپردازند. وي، مسابقات شنا، تنيس روي ميز، آمادگي جسماني، تيراندازي و دارت را از رشته‌هاي ورزشي كاركنان و اساتيد زن ذكر كرد. مدير تربيت‌بدني دانشگاه كاشان خاطر نشان كرد: اين دوره مسابقات با هدف گراميداشت دهه مبارك فجر و سي و سومين سالگرد پيروزي انقلاب اسلامي، ايجاد روحيه نشاط و شادابي و ارتقاء فرهنگ سلامت در بين كاركنان و اساتيد دانشگاه برگزار مي‌شود. اين مسابقات از اول بهمن‌ماه در دانشگاه كاشان شروع و تا نيمه نخست اسفند ماه ادامه دارد.  
دوشنبه 17 بهمن 1390  0:0:0
1 2 3 4
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱