|     |     |   ENGLISH
  |  
يکشنبه 3 تير 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 مراسم هفتمين روز درگذشت شهيد احمدي روشن در دانشگاه كاشان برگزار شد
به مناسبت هفتمين روز ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته‌اي ايران، شهيد مصطفي احمدي‌روشن و ياد ديگر دانشمندان هسته‌اي، مراسم بزرگداشتي در مسجد دانشگاه کاشان برگزار شد. نماينده ولي فقيه در ناحيه مقاومت بسيج كاشان، در اين مراسم ترور دانشمندان ايران را از توطئه‌هاي استكبار جهاني دانست و گفت: دشمنان بدانند ملت ايران نه تنها كه از شهادت واهمه‌اي ندارند بلكه از شهادت درس مي‌گيرند و اين توطئه‌ها، ملت ايران را مقاوم‌تر و غيورتر مي‌سازد. حجت‌الاسلام سيد محسن حسینی ديباجي، رمز موفقيت اسلام را دانشجويان و دانشمندان علمي برشمرد و افزود: استقبال دانشجويان ايراني به تغيير رشته تحصيلي‌شان به رشته‌هاي هسته‌اي از افتخارات و بركات انقلاب است. وي، به جوانان دانشجو توصيه كرد: تنها راه سعادت و پاس داشتن ارزش‌هاي شهيداني همچون احمدي‌روشن، حمايت از نظام اسلامي و راه ولايت است. حجت‌الاسلام ديباجي، به توطئه‌ها و فتنه‌هاي دشمنان در سال 88 اشاره كرد و افزود: اين انقلاب نظامي است كه با خون شهدا گره خورده و هر كس بخواهد كه روبرويش بايستد نابود مي‌شود. نماينده ولي فقيه در ناحيه مقاومت بسيج كاشان، انتخابات اين دوره را از حساس‌ترين انتخابات‌ها دانست و يادآورشد: آنچه كه مي‌تواند ايران را قدرتمند كند و توطئه‌هاي دشمنان را برملا و خنثي سازد حضور حداكثري مردم در پاي صندوق‌هاي راي است.     
شنبه 1 بهمن 1390  0:0:0
 خانه فرش ایران در کاشان افتتاح شد
خانه فرش ایران با حضور معاون فناوری و نوآوری معاونت علمی ریاست جمهوری و معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، طی مراسمی در خانه عطارهای کاشان افتتاح شد.     معاون فناوری و نوآوری معاونت علمی ریاست جمهوری در این مراسم کانون فرش را یکی از کانون‌های مهم هماهنگی دانش و صنعت ذکر کرد و گفت: باید سعی شود تا با استفاده از فناوری‌های نوین در راستای ارتقاء کمی و کیفی این صنعت گام برداشته شود. دکتر آقامیری، شناسایی و ترویج فرش را مهم دانست و افزود: برای معرفی، حفظ و احیاء فرش، سرمایه‌گذاری بیشتری برای این صنعت لازم است. وی، با اشاره به اینکه در راستای استراتژی فرش اقدامات خوبی انجام شده است، اظهار داشت: مستند سازی و نوآوری در رونق صنعت فرش مهم است.     وی با تاکید بر اینکه، هنرمند فرش‌باف باید جایگاه خودش را پیدا کند یادآورشد: در صنعت فرش بایستی تکنیک‌های نوین را  در کاهش هزینه‌های تمام شده فرش و مدت زمان بافت فرش بکار برد. آقامیری، ایجاد مرکز تخصصی فرش، نمایشگاه فرش و ایجاد کارگاه فرش‌بافی و مرمت فرش را در خانه فرش ایران لازم دانست و خاطر نشان کرد: فعالیت‌ها باید به سمت آموزش بیشتر و استفاده از تکنولوژی‌های نوین پیش رود. معاون پارلمانی و امور حقوقی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و رییس کانون هماهنگی فرش، نیز در این مراسم کاشان را پایتخت فرش ایران دانست و گفت: فرش کاشان الهام گرفته از فرهنگ، اخلاق، معماری و هنر این شهر است. دکتر سید جواد ساداتی نژاد، با اشاره به مشکلات صنعت فرش ماشینی و دستباف اظهار داشت: کانون هماهنگی دانش و صنعت فرش ایران در راستای حمایت از نوآری‌های نوین در فرش ایران و برطرف نمودن مشکلات این هنر بومی و ملی تاسیس شده است. وی، تدوین نقشه راه کانون هماهنگی دانش و صنعت را مهمترین دستاورد این کانون دانست و افزود: تدوین نقشه راه کانون هماهنگی دانش و صنعت فرش ایران در دو بخش استراتژی فرش دستباف و فرش ماشینی آماده شده  و افق روشنی را پیش روی این کانون و متولیان فرش کشور قرار داده است تا بر اساس آن و بر مبنای سیاست‌ها و برنامه‌های نقشه راه زمینه‌های تحول در نظام فرش ایران فراهم آید.  وی ابراز امیدواری کرد تا با استفاده از برنامه استراتژیك فرش دستباف و فرش ماشینی تحت عنوان نقشه راه و هم‌افزایی و همسویی و هماهنگی فعالان موجبات رشد و شکوفایی هر چه بیشتر صنعت فرش فراهم شود. در این مراسم پس از رونمایی نقشه راه کانون، از خدمات دکتر حسن خاتمی دبیر قبلی کانون قدردانی و حمیدرضا مومنیان به عنوان دبیر جدید کانون هماهنگی فرش ایران معرفی شد. ارائه گزارش نقشه راه کانون هماهنگی فرش بخش فرش دستباف و بخش فرش ماشینی و پخش مستند رویای ترنج و  تیزر برنامه استراتژیک فرش دستبافت و ماشینی کشور از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.    
شنبه 1 بهمن 1390  0:0:0
 كانون‌هاي دانش و صنعت گام مهمي در راستاي توليد علم به ثروت است
معاون فناوري و نوآوري معاونت علمي رياست جمهوري گفت: كانون‌هاي دانش و صنعت گام مهمي در راستاي توليد علم به ثروت و شكوفايي اقتصادي كشور است. دكتر محمودرضا آقاميري، در حاشيه افتتاح خانه فرش ايران در خانه عطارهاي كاشان، با اشاره به فعال بودن 60 كانون دانش و صنعت در كشور افزود: اين كانون‌ها بر اساس تكنولوژی‌هاي متوسط و برخي از پتانسيل‌هاي شهرها شناسايي شده تا با استفاده از فناوري‌هاي نوين بتوان ارتباط بيشتر بين دانشگاه و صنعت برقرار و علم تبديل به ثروت شود. وي، به وجود دو كانون هماهنگي فرش و گل و گلاب در شهرستان كاشان اشاره كرد و اظهار داشت: با توجه به پتانسيل اين شهرستان در توليد ماهيان زينتي با پيگيري و بررسي‌هاي انجام شده، اگر فضا و امكاناتي براي كانون فراهم شود، كانون هماهنگي دانش و صنعت ماهيان زينتي نيز در اين شهرستان ايجاد مي‌شود.     معاون فناوري و نوآوري معاونت علمي رياست جمهوري، كانون فرش را يكي از كانون‌هاي مهم برشمرد گفت: اين كانون بايستي حركت‌هاي خودش را در راستاي ترويج، مستندسازي، گسترش و كاربرد فناوري‌ها و تكنولوژي‌ها در فرش دستباف و فرش ماشيني و كم كردن هزينه‌هاي توليد و بالا بردن ارزش افزوده بر توليد گام بردارد. وي، ايجاد موزه فرش در كاشان را لازم دانست و افزود: بايستي براي رونق صنعت فرش، كارگاه‌هايي براي آموزش در طراحي، بافت فرش و مرمت فرش ايجاد شود. آقاميري خاطر نشان كرد: معاونت علمي و فناوري رييس جمهور، دانشگاه‌هايي را كه در جهت ارتقاي فناوري و تحقيقات دانش‌محور، تجاري‌سازي و توليد كالاهاي صادراتي مبادرت مي‌كنند، به طور كامل و جدي حمايت مي‌كند.
شنبه 1 بهمن 1390  0:0:0
 خانه فرش ايران در محل خانه عطارها در كاشان افتتاح مي‌شود
خانه فرش ايران با حضور دكترآقاميري معاون فناوري و نوآوري معاونت علمي رياست جمهوري، مهندس قاسمي مدير كل همكاري‌هاي دانش و صنعت معاونت رياست جمهوري و دكتر سیدجواد ساداتي‌نژاد معاون حقوقي و امور مجلس وزارت علوم، تحقيقات و فناوري روز پنج‌شنبه در خانه تاريخي عطارها افتتاح مي‌شود. مدير مركز پژوهشي دانشگاه كاشان، با اشاره به واگذاري كانون هماهنگي فرش كشور به اين  دانشگاه افزود: برنامه استراتژيك فرش دستباف و فرش ماشيني تحت عنوان نقشه راه تدوين و اجرا خواهد شد. مهندس حميدرضا مومنيان، آموزش، ترويج، افزايش توليد و ارتقاء سطح كيفي صنعت فرش را از جمله برنامه‌هاي پيش‌بيني‌شده اين نقشه برشمرد و اظهار داشت: توجه به لزوم تكميل چرخه نوآوري از طريق ساماندهي، توسعه و ارتقاي سريع همكاري‌هاي دانشگاه و صنعت در مورد فرش، ارائه راهكارهاي مناسب در زمينه كاربردي‌نمودن يافته‌هاي پژوهشي در زمينه فرش و اعتلاي آن و تلاش مستمر براي دستيابي به آخرين نتايج پژوهش‌ها و پيشرفت‌هاي علمي و بهره‌گيري از آن در كليه مراحل، از اهداف  نقشه راه كانون هماهنگي فرش است. وي، تاسيس موزه ملي طرح و نقشه فرش ايران در خانه تاريخي سپيده كاشاني و ايجاد مركز تخصصي اسناد، كتابخانه و اطلاع‌رساني را از ديگر برنامه‌هاي پيش‌بيني‌شده نقشه راه فرش ذكر كرد و يادآورشد: بر اساس اين نقشه، بانك فرش ايران، نمايشگاه دائمي از فناوري‌هاي فرش و كارگاه تخصصي مرمت، نقشه و فرش نيز راه‌اندازي مي‌شود. مومنيان، با اشاره به استقرار مركز پژوهشي فرش دانشگاه كاشان و كانون هماهنگي دانش و صنعت فرش در خانه تاريخي عطارها افزود: اين مركز وابسته به دانشگاه كاشان، به خانه فرش ايران تبديل مي‌شود. مدير مركز پژوهشي فرش دانشگاه كاشان و دبير كانون هماهنگي دانش و صنعت ايران  تصريح كرد: شهرت جهاني و كيفيت مرغوب فرش كاشان، قابليت‌هاي مثبت تاسيس گروه فرش و پذيرش نخستين دانشجويان رشته فرش در دانشگاه كاشان از جمله دلايل انتخاب اين اقدام بوده است . مومنيان، با اشاره به اينكه، با ايجاد اين كانون ارتباط مطلوب و هماهنگي با متخصصين و مبتكرين در مراكز علمي و پژوهشي و ساير نهادهاي مرتبط با فرش كشور فراهم مي‌شود، ابراز اميدواري كرد: با همت همه فعالان چرخه نوآوري اعم از دانشگاه‌ها، مراكز تحقيق، توسعه، طراحي، مهندسي و شركت‌هاي صنعتي، تعاوني و خصوصي، گامي بلند در راستاي حفظ و نگهداري جايگاه فرش و كيفيت هرچه بالاتر اين هنر اصيل ايراني برداشته شود.      
چهارشنبه 28 دى 1390  0:0:0
 بیانیه سرپرست دانشگاه کاشان در محکومیت حادثه تروریستی دانشمند هسته‌ای
اقدام کورکورانه دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در ترور ناجوانمردانه دانشمند هسته‌ای ایران، شهید مصطفی احمدی روشن، بیانگر این واقعیت است که جبهه علمی امروز کشور که باعث پیشرفت و اعتلای نظام شده، به هیچ وجه خوشایند دنیای استکبار بویژه عمال پلید صهیونیستی نبوده و دشمنان نظام تلاش می‌کنند با اقدامات وقیحانه‌ای همچون ترور و ایجاد رعب و وحشت در جامعه، جهاد علمی و پیشرفت‌های هسته‌ای اخیر ایران را متوقف کنند، اما غافلند از اینکه در گوشه‌گوشه این سرزمین ، جوانان و دانشمندانی وجود دارند که هرکدامشان راه احمدی‌روشن‌ها و شهریاری‌ها و علیمحمدی‌ها را ادامه خواهند داد و این اقدام سخیف و پروژه شکست‌خورده نه تنها هیچ خللی در همت والای دانشمندان ما ایجاد نخواهد کرد بلکه دانشمندان جوان ما را در تداوم این هدف مقدس مصمم‌تر خواهد کرد. ترور دانشمندان هسته‌ای در ایران و تداوم این عمل از سوی دشمنان نظام، این حقیقت روشن را به افکار عمومی جهان اثبات می‌کند که ایران اسلامی برخلاف ادعاهای کشورهای غربی و رسانه‌های دروغ‌پردازشان، نه تنها حامی تروریسم نبوده و نیست بلکه در سه دهه از عمر مظلومانه خویش، بیشترین ضربات و تلفات را از چنین اقداماتی دیده است. اینجانب به نمایندگی از دانشگاهیان دانشگاه کاشان، شهادت دانشمند هسته‌ای کشور، شهید مصطفی احمدی روشن را به محضر امام زمان(عج)، نائب برحقش حضرت امام خامنه‌ای(مدظله‌العالی)، ملت شهیدپرور ایران، جامعه علمی و دانشگاهی کشور و بویژه خانواده بزرگوار این شهید تسلیت عرض نموده و ضمن محکومیت این اقدام تروریستی ، خواستار برخورد قاطع و جدی مسئولان قضایی و امنیتی کشور با مسببان و عاملان این جنایت هستم.   دکتر عباس کتابی سرپرست دانشگاه کاشان
دوشنبه 26 دى 1390  0:0:0
1 2 3 4 5 6
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱