|     |     |   ENGLISH
  |  
يکشنبه 3 تير 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 موافقت قطعی شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد 24 رشته دانشگاه کاشان
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه کاشان گفت: شورای گسترش آموزش عالی با ایجاد 24 رشته جدید در این دانشگاه موافقت قطعی به عمل آورد. دکتر امیرحسین رسول نیا اظهار داشت:12 رشته جدید ایجاد شده در دوره کارشناسی ارشد، 9 رشته کارشناسی و سه رشته نیز دوره دکترا می‌باشد. وی، فیزیک، مهندسی شیمی و مهندسی مکانیک را از رشته‌های دوره دکترا ذکر کرد. به گفته وی، برای دوره کارشناسی ارشد نیز با رشته‌های نهج البلاغه، حقوق جزا و جرم شناسی، علوم اجتماعی گرایش مطالعات فرهنگی، شیمی گرایش شیمی و فناوری اسانس، ریاضی کاربردی، فیزیک گرایش اتمی و مولکولی(لیزر)، فوتونیک، کامپیوتر(نرم افزار)، مهندسی برق(کنترل)، مهندسی مکانیک، ساخت و تولید و مهندسی منابع طبیعی (بیابان زدایی) و مهندسی منابع طبیعی (گرایش آبخیزداری) موافقت شده است. دکتر رسول نیا، علوم کامپیوتر، آماروکاربردها، زیست شناسی سلولی و مولکولی گرایش زیست فناوری، باستان شناسی، تربیت بدنی و علوم ورزشی، روانشناسی عمومی، مهندسی عمران، مهندسی مواد و مهندسی صنایع را نیز از رشته‌های دوره کارشناسی برشمرد. معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه کاشان یادآورشد: پذیرش دانشجو دوره‌های مذکور، منوط به تامین شرایط علمی، آموزشی و اعتبارات مالی می‌باشد. در دانشگاه کاشان حدود هفت هزار دانشجو در بیش از 60 رشته گرایش مشغول به تحصیل هستند.            
سه شنبه 29 شهريور 1390  6:35:2
 شماره پنجم دو فصلنامه حدیث پژوهی دانشگاه کاشان انتشار یافت
شماره پنجم دو فصلنامه علمی ـ پژوهشی حدیث پژوهی دانشکده علوم انسانی دانشگاه کاشان انتشار یافت.     در این مجله 9 عنوان مقاله علمی از اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها در 310 صفحه ارائه شده است. خاندان اشعری و تاثیر آن بر سیر تحول حدیثی مکتب قم کاری از سهیلا پیروزفر و محمد مهدی آجیلیان مافوق و نقش و کارکرد روایات تفسیری معصومان (ع) با تاکید بر دیدگاه علامه طباطبایی از محمد تقی دیاری بیدگلی از جمله آثار و مقالات ارائه شده در این دو فصلنامه علمی – پژوهشی است. در این مجله علمی همچنین به آثار بررسی تعابیر ناظر بر غلو و تفویص راویان در منابع رجالی شیعه از محسن قاسم پور، بررسی سخن پیشوای حنیفیان:  لولا استنان لهلک النعمان از پرویز رستگار و علل ناهنجاری و روش کنترل آن از دیدگاه نهج البلاغه از محسن صمدانیان و فردوس میریان پرداخته است. ارزیابی حدیث بساط (فرش پرنده) از مهدی جلالی و علی صادقی و مشیخه ابان بن تغلب در طبقه صحابه و تابعین از حامد خانی (فرهنگ مهروش)، مولفه‌های تصویر هنری در نامه سی و یکم نهج البلاغه از محمد خاقانی و حمید عباس زاده و کاوشی در حدیث دحوالارض از سید علی اکبر ربیع نتاج و زهرا لازری، از دیگر آثار ارائه شده دراین مجله است. دکتر محسن قاسم پور مدیر مسوول، دکتر سیدرضا مودب سردبیر و حسین عبداللهی مدیر اجرایی این دو فصلنامه حدیث پژوهی را بر عهده دارند. مجله حدیث پژوهی بر اساس تفاهم نامه همکاری که با دانشگاه‌های اراک، اصفهان، تربیت مدرس، الزهرا، قم، مازنداران و یزد منعقد کرده است انتشار می‌یابد.              
سه شنبه 29 شهريور 1390  6:34:0
 دهمین شماره مجله مطالعات عرفانی دانشگاه کاشان منتشر شد
دهمین شماره مجله علمی ـ پژوهشی مطالعات عرفانی دانشکده علوم انسانی دانشگاه کاشان منتشر شد.     سری جدید این مجله در 280 صفحه مقالاتی را تحت عنوان، بررسی تاویلات ابن عربی درباره آیات خلود و جاودانگی عذاب در قرآن از حسن ابراهیمی، بازتاب نور نجس یا خیالات نادرست مدعیان سلوک در متون عرفانی تا قرن ششم از تقی اژه‌ای و جعفر شانظری، بررسی عوامل سازنده ابهام در مقالات شمس با تاکید بر مسئله انسجام دستوری از سمیرا بامشکی انتشار داده است. بازخوانی زندگی نامه مولوی با نظر به سلسله مراتب نیازهای مزلو از مجید بهره ور، بازآفرینی اسطوره‌های سیمرغ و ققنوس از بهجت السادات حجازی و زن سوفیایی در رویاهای عارفان از مریم حسینی از دیگر مطالب ارائه شده در این مجله علمی ـ  پژوهشی است. در این مجله علمی سید محمد راستگو و سید محمدفرید راستگو فر مقاله‌ای را با عنوان جمال جلال و جلال جمال و محمد شادروی منش نیز مقاله دیگر تحت عنوان لوایح از کیست؟ را ارائه کرده اند. احمد حرب اصفهانی نیشابوری از دکتر سعید شفیعیون و روان تحلیل گری رویای ابن عربی در فصوص الحکم از دکتر سید علی اصغر میرباقری فرد و اشرف خسروی از دیگر آثار و مقاله‌های ارائه شده در این مجله علمی ـ  پژوهشی است. مجله علمی پژوهشی مطالعات عرفانی هر فصل یکبار به مدیرمسوولی دکتر حسین حیدری و سردبیری دکتر محمود عابدی و مدیر اجرایی حسین عبداللهی انتشار می‌یابد. مجله مطالعات عرفانی بر اساس نامه شماره 2596/3 مورخ 29/3/1387 از سوی کمیسیون بررسی نشریات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری حایز رتبه علمی پژوهشی گردیده است. لازم به ذکر است مطالعات عرفانی در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (isc) نمایه می‌شود و به استناد پایگاه مذکور (www.isc.gov.ir) مطالعات عرفانی  در بین 406 نشریه علمی ـ پژوهشی، علمی ترویجی دارای ضریب تاثیر، رتبه هفتم را به خود اختصاص داده است.            
سه شنبه 29 شهريور 1390  6:32:26
 اطلاعيه شروع كلاس‌هاي دانشكده معماري و هنر و دانشجويان جديدالورود اين دانشكده
كلاس‌هاي دانشكده معماري و هنر به علت انتقال دانشكده به سايت مركزي دانشگاه از شنبه 9/7/90 شروع مي‌شود. دانشجويان دوره كارشناسي ورودي 90 دانشكده معماري و هنر بايد در روز چهارشنبه 6/7/90 در اردوي پيش‌دانشگاهي كه در سالن فيض واقع در سايت مركزي دانشگاه برگزار مي‌شود شركت نمايند و از روز شنبه 9/7/90 در كلاس درس حاضر شوند. كلاس‌هاي ساير دانشكده‌ها طبق برنامه معمول تشكيل مي‌گردد.                  
دوشنبه 28 شهريور 1390  10:18:39
 همايش «ترجمان هويت انقلاب اسلامي» در دانشگاه كاشان آغاز به كار كرد
همايش سراسري «ترجمان هويت انقلاب اسلامي»، روز دوشنبه با حضور جمعي از كارشناسان علوم سياسي و فرهنگي کشور در تالار آزادي دانشگاه كاشان آغاز به كار كرد.  دبير جامعه اسلامي دانشجويان دانشگاه كاشان، هدف از برگزاري اين همايش را پيروي از فرمايشات و منويات رهبر معظم انقلاب در راستاي برگزاري تشكل‌هاي فرهنگي و كرسي‌هاي آزاد انديشي نخبگان ذكر كرد. محمدهادي حاج محمد، اظهار داشت: از آنجا كه دشمنان و معاندين نظام مقدس جمهوري اسلامي، از هر ترفند و توطئه اي براي منحرف كردن افكار جوانان ايران اسلامي استفاده مي كنند، برگزاري برنامه‌هايي مانند اين همايش، تاثير بسزايي در ارتقاي سطح بصيرت و آگاهي سياسي دانشجويان دارد. وي، حجت الاسلام مهدي ساداتي‌نژاد عضو هيات علمي دانشگاه تهران و كارشناس سياسي، حجت الاسلام جعفر شجوني، دبير كل جامعه وعاظ تهران، حجت الاسلام رضا غريب‌رضا، كارشناس فرهنگي و رييس موسسه گفتگوي ديني، محمد حسين صفار هرندي و محسن رضايي دبير مجمع تشخيص مصلحت نظام را از جمله سخنرانان روز نخست برگزاري اين همايش برشمرد. وي، تحليل استراتژي‌هاي غرب براي مقابله با نظام جمهوري اسلامي، تحليل تاريخي انقلاب اسلامي ايران، بيداري اسلامي و صدور انقلاب، جريان هاي انحرافي از صدر تاكنون، جهاد اقتصادي بيداري اسلامي و تجديد بيعت با رهبري را از جمله موضوعات مورد بحث در روز نخست اين همايش بيان كرد. حاج محمد تاكيد كرد: در روز دوم اين همايش نيز مسعود فراستي منتقد سينما، غلامحسين الهام كارشناس سياسي، دکتر سيد جواد ساداتي نژاد معاون امور حقوقی و مجلس وزارت علوم و غلامرضا خواجه سروي معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در مورد هنر متعهد و سينماي متعهد، مبارزه با مفاسد اقتصادي، تحليل جنبش هاي دانشجويي در جمهوري اسلامي و ترجمان هويت انقلاب اسلامي سخنراني خواهند كرد. اين همايش، با حضور نخبگان و فعالان سياسي و فرهنگي دانشگاه هاي سراسر كشور به مدت دو روز در دانشگاه كاشان ادامه دارد.  
دوشنبه 21 شهريور 1390  12:54:16
1 2 3 4
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱