|     |     |   ENGLISH
  |  
جمعه 29 تير 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 مراسم اختتامیه طرح ضیافت اندیشه اساتید در دانشگاه کاشان برگزار شد
طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه همزمان با شب میلاد امام حسن مجتبی در تالار آزادی دانشگاه کاشان به کار خود پایان داد. مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان گفت:  طرح ضیافت اندیشه این دانشگاه با حضور یکصد و 40 استاد و عضو هیات علمی برگزار شد. حجت الاسلام عباس خادمیان با اشاره به استقبال کم‌نظیر استادان و موفق ارزیابی‌کردن این طرح در این دانشگاه اظهار داشت: آمار شرکت و استقبال استادان دانشگاه‌های کاشان حتی بیشتر از آمار برخی استان‌ها نیز بیشتر بود. وی تصریح کرد: استادان با شرکت در کلاس‌های مختلف این طرح مباحث عمیق ارزشی، محتوایی و فرهنگی را فرا گرفتند. به گفته وی، استقبال  اساتید در طرح ضیافت اندیشه سرمایه و تجربه بزرگ فرهنگی است. وی، قرائت و تفسیر قرآن، اندیشه‌های راهبردی سیاسی، اخلاق علمی و حرفه‌ای اساتید را از جمله کلاس‌های این طرح ذکر کرد و گفت: این طرح علاوه بر تاثیرگذاری سطح علمی استادان، زمینه معرفت‌افزایی و بصیرت‌افزایی استادان را برانگیخته است. وی تاکید کرد: استادان در کلاس‌های فوق‌برنامه این طرح از مباحث اخلاق خانواده، جریان‌شناسی فکری و عرفان‌های نوظهور و خلاقیت در خانواده نیز بهره‌مند شدند.  مسوول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان، با اشاره  به استقبال استادان از این طرح گفت: تمام این افراد به صورت داوطلبانه در این برنامه شرکت کرده‌اند و این موضوع بیانگر احساس نیاز این اشخاص به برنامه‌های معنوی و معنویت‌گرایی است. وی با اشاره به اهداف برگزاری ضیافت‌های اندیشه در دانشگاه‌ها تاکید کرد: امروزه دانشگاهیان به منظور پیشبرد اهداف خود در جامعه به برگزاری دوره‌های ضیافت‌های اندیشه نیازمند هستند و مسئولان باید این موضوع را در دستور کار خود قرار بدهند. حجت الاسلام خادمیان به ضرورت اجرای این برنامه‌ها در دانشگاه‌ها اشاره کرد و ادامه داد: دانشگاه‌ها باید با اجرای ضیافت‌های اندیشه در طول سال زمینه‌های بصیرت‌افزایی و معرفت‌افزایی دانشجویان و اساتید را فراهم کنند. خادمیان، با اشاره به اینکه اجرای این طرح موفق‌ترین و موثرترین راه مقابله با جنگ نرم دشمنان است از مسوولان استان و شهرستان خواست که با حمایت، این طرح را به صورت مداوم نه تنها در ماه رمضان بلکه در طول سال ادامه دهند.    
شنبه 29 مرداد 1390  7:28:26
 کانون بازنشستگان دانشگاه کاشان تشکیل شد
رئیس هیأت مدیره کانون بازنشستگان دانشگاه کاشان از آغاز فعالیت این کانون در دانشگاه خبر داد. رضا پارسا گفت: هیأت مدیره کانون بازنشستگان دانشگاه ضمن دیدار با سرپرست محترم دانشگاه گزارشی از روند تشکیل کانون را به ایشان ارائه دادند. وی با اشاره به استقبال سرپرست دانشگاه از تشکیل این کانون گفت:  دکتر عباس کتابی بعد از استماع جزئیات تشکیل کانون، نحوه برگزاری مجمع عمومی و تصویب اساسنامه از آمادگی دانشگاه برای همکاری با این کانون خبر داد.
يکشنبه 23 مرداد 1390  9:22:36
 برگزاری نمایشگاه کتاب و نرم‌افزارهای دینی در حاشیه طرح ضیافت اندیشه اساتید
نمایشگاه کتاب و نرم‌افزارهای دینی در حاشیه طرح ضیافت اندیشه اساتید دانشگاه کاشان برگزار شد. مدیر اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان با اعلام این خبر افزود: در این نمایشگاه بیش از دویست عنوان کتاب و نرم‌افزار دینی در معرض دید شرکت‌کنندگان در طرح ضیافت اندیشه اساتید قرار گرفت. سیدمهدی کریمیان ضمن اشاره به استقبال اساتید از این نمایشگاه افزود: در این نمایشگاه کتاب‌ها و نرم‌افزارهای دینی مرکز کامپیوتری تحقیقات علوم اسلامی قم با تخفیف پنجاه درصد ارائه شد.
يکشنبه 23 مرداد 1390  8:29:11
 تأیید صلاحیت همکاری دانشگاه کاشان با وزارت نفت در سه حوزه مطالعاتی
معاون پژوهشی دانشگاه کاشان از تأئید صلاحیت همکاری دانشگاه کاشان با وزارت نفت در سه حوزه مطالعاتی خبر داد. دکتر مجید منعم‌زاده گفت: این همکاری در سه حوزه مطالعاتی گروه پژوهشی کاتالیست‌ها و نانوکاتالیست‌های ناهمگن در تبدیلات گازی( شاخه پژوهشی کاتالیست‌ها و محصولات غیر پلیمری)، گروه پژوهشی ترمودینامیک و مکانیک سیالات چند فازی( شاخه جذب سطحی) و گروه پژوهشی ترمودینامیک و مکانیک سیالات چند فازی( شاخه امکان‌سنجی ذخیره‌سازی به شکل‌های مختلف« LNG، ANG و هیدرات») از تاریخ 10/5/1390 کار خود را آغاز کرده‌اند. شایان ذکر است اعتبار این همکاری از تاریخ مذکور به مدت 2 سال اعتبار دارد که به امضای دکتر ایرانمنش ریاست محترم مؤسسه و دبیر شورای راهبردی قطب‌بندی و دکتر مقدم معاون محترم پژوهشی و فناوری وزارت نفت رسیده است.  
يکشنبه 23 مرداد 1390  5:33:40
 استقرار صندوق کمک به قحطی زدگان سومالی در حاشیه برگزاری طرح ضیافت اساتید
در حاشیه برگزاری طرح ضیافت اساتید دانشگاه کاشان، اساتید شرکت‌‌کننده در این طرح کمک‌های نقدی خود را به منظور کمک به قحطی زدگان سومالی به صندوق مستقر در کلاس‌های طرح ضیافت اساتید واریز کردند. مدیر اجرایی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری ضمن اعلام این مطلب گفت: درآمد حاصل از این صندوق به شماره حساب 99999به نام جمعیت هلال احمر نزد بانک ملی اختصاص یافت. سیدمهدی کریمیان افزود: مشارکت چشمگیر اساتید محترم در این طرح نشان از نوع‌دوستی و ایثار و خیراندیشی آنان دارد. شایان ذکر است طرح ضیافت اساتید دانشگاه کاشان همزمان با سایر دانشگاه‌های کشور با حضور 140 استاد دانشگاه از پنجم الی چهاردهم ماه مبارک رمضان در دانشگاه کاشان در حال برگزاری است.    
چهارشنبه 19 مرداد 1390  7:36:55
1 2 3 4
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱