|     |     |   ENGLISH
  |  
يکشنبه 3 تير 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه کاشان برگزار شد
مراسم تودیع و معارفه رئیس دانشگاه کاشان روز چهارشنبه با حضور آیت‌الله نمازی امام جمعه کاشان، دکتر علي اكبر متكان معاون اداري و مالي و مديريت توسعه منابع وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، علیرضا جوادی، فرماندار کاشان، جمعی از شخصیت‌های محلی شهرستان و اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه کاشان برگزار شد.  نماينده ولي فقيه و امام جمعه كاشان در این مراسم گفت: جهاد علمي راه مقابله با جنگ نرم دشمنان نظام جمهوري اسلامي است.  آيت الله عبدالنبي نمازي، با اشاره به روز جوان و تهاجم فرهنگي دشمنان بر عليه جوانان نظام اسلامي اظهارداشت: امروز بهترين سلاح جوانان علم اندوزي و توسعه دانش فناوري است. آيت الله نمازي، تاكيدكرد: راه موفقيت دانشگاه‌ها داشتن مردان عالم توأم با معرفت و ايمان است. رييس قبلي دانشگاه كاشان نيز در اين مراسم موفقيت‌هاي دانشگاه را مرهون تلاش‌هاي بخش‌های مختلف دانشگاه دانست و گفت: رسالت امروز دانشگاه‌ها داشتن بينش توحيدي و تربيت نيروي انساني ارزشمند است. دکتر سيد جواد ساداتي‌نژاد، افزود: دانشگاهي امروز موفق است كه وفادار به نظام جمهوري اسلامي و ولايت فقيه باشد. وي، با اشاره به اينكه امروز اين دانشگاه شتاب علمي خود را شروع كرده خواستار حمايت و همكاري تمامي مسئولان مجموعه دانشگاه براي رسيدن هرچه زودتر به سند چشم انداز و توسعه علمي شد. رييس جديد دانشگاه كاشان نيز در اين مراسم با اشاره به تاكيدات رهبر معظم انقلاب براي مقابله با جنگ نرم دشمنان گفت: وظيفه تمام كاركنان و دانشجويان است كه با جهاد علمي و دانش بومي در اين عرصه پيروز شويم. دکتر عباس كتابي، تقويت جهاد اقتصادي را نيازمند جهاد علمي دانست و افزود: براي رسيدن به جامعه و كشوري پويا، باید برنامه‌ريزي و جهاد علمي را مد نظر داشت. معاون توسعه منابع و مديريت نيروي انساني وزارت علوم، تحقيقات و فناوري نيز در این مراسم دکترسيد جواد ساداتي‌نژاد را نه يك چهره دانشگاهي بلكه يك چهره ملي معرفي كرد و گفت: خدمات قابل توجه ايشان در مدت 50 ماه فعاليت وی در دانشگاه كاشان بر هيچ كس پوشيده نيست. علي اكبر متكان با اشاره به اختصاص حدود 10 ميليارد تومان از محل اعتبارات وزارت علوم براي ايجاد فضاهاي آموزشي دانشگاه كاشان اضافه كرد: ايجاد 60 هزار متر فضاي آموزشي در دانشگاه كاشان از راه در آمدهاي اختصاصي دانشگاه و استفاده از ظرفيت خيران كار ارزشمند و ماندگاري براي دانشگاه كاشان است. به گفته وي كسب رتبه اول خيران دانشگاهي توسط دانشگاه كاشان يكي از موفقيت‌هاي دكتر ساداتي‌نژاد است كه در حال حاضر نيز مسئول كميته خيران دانشگاه‌ساز كشور است.    
شنبه 25 تير 1390  12:24:40
 پيام تقدير بانوان هيأت علمي دانشگاه كاشان از جناب آقاي دكتر سيدجواد ساداتي‌نژاد
بسمه تعالی من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق   استاد فرهیخته جناب آقای دکتر ساداتی­نژاد اکنون که مقدرات الهی بر این تعلق یافته که حضرتعالی در سنگری دیگر در جهت تعمیم و تعمیق فرهنگ و دانش این کهن بوم و بَر، به تلاش و مجاهدت بنشینید، ضمن آرزوی مزید توفیقات روزافزون از درگاه دادار متعال، از محضرتان اجازه می­خواهیم تا چند کلمه­ای را به رسم سپاسگزاری و به شیوه وفا، عرضه داریم. استاد ارجمند، حمایت و همکاری مجدانه حضرت عالی در سمت ریاست دانشگاه در این سالها، موجب دلگرمی کارکنان و اعضای هیئت علمی دانشگاه کاشان، این کانون علم و فرهنگ بوده است و آرامشی که در سایه مدیریت مدبرانه و هوشمندانه جنابعالی بر جو و فضای کاری استقرار یافته بود، موجبات بالندگی و ایجاد انگیزه در میان اساتید، دانشجویان و کارکنان حوزه­های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی را فراهم ساخت. بی­شک توسعه ملموس کمی و کیفی دانشگاه در چند سال اخیر از مصادیق و ثمرات این کوششهای خالصانه تواند بود. نکته دیگر افق دید گسترده جنابعالی در خصوص استفاده از توانمندی­های اساتید خانم و اعتماد به این قشر کلیدی جامعه در راستای فراهم آوردن فرصتی برای تجلی استعدادهای ایشان و حضور مثبت در عرصه­های اجتماعی است و ما نیز متقابلا تلاش نمودیم تا پاسخ این اعتماد را به نیکویی عرضه داریم. در پایان با وجود ناراحتی و تأسف ناشی از عدم حضور شما در این جایگاه، آرزوی توفیق خدمتگزاری بیشتر و خداپسندانه­تر را برای حضرتعالی مسئلت داریم و ضمن آرزوی موفقیت برای جناب آقای دکتر کتابی و هیئت رئیسه محترم دانشگاه، اطمینان داریم که ایشان، مسیر روشنگرانه شما را با قوت امتداد خواهند بخشید تا برگ زرین دیگری بر کهنه کتاب قطور کاشان- این دیار بزرگان فرهنگ و دانش و هنر افزوده گردد.   «بانوان هیئت علمی دانشگاه کاشان»        
چهارشنبه 22 تير 1390  13:16:35
 انتصاب دکتر سیدجواد ساداتی نژاد به سمت معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت علوم، تحقیقات و فناوری
دکتر کامران دانشجووزیر علوم ، تحقیقات و فناوری طی حکمی  دکتر سید جواد ساداتی نژاد را به سمت  معاون حقوقی و امور مجلس این وزارتخانه منصوب نمود . به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری، در حکم انتصاب وزیر علوم خطاب به  دکتر ساداتی نژاد آمده است:امید وارم در دوره مسئولیت با توجه به نقش ، جایگاه و اهمیت مجلس شورای اسلامی ، تجارب ارزشمند ، تلاش و جدیت شما موجب افزایش تعامل مثبت با نهاد ارزشمند مجلس شورای اسلامی و نمایندگان محترم ملت بویژه اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات گردیده و موجبات تسریع و تسهیل تحقق اهداف تبینی در برنامه تقدیمی به مجلس شورای اسلامی را فراهم نمایید  . در ادامه این حکم تاکید شده است  :رسیدگی به امورحقوقی و پاسخگویی مناسب به شاکیان و تکریم شایسته مراجعان از وظایف خطیر معاون حقوقی و امور مجلس می باشد. گفتنی است دکتر سید جواد ساداتی نژاد از فروردین ماه 1386 تا تیرماه 1390 به مدت 50 ماه مسئولیت ریاست دانشگاه کاشان را بر عهده داشت. 
چهارشنبه 22 تير 1390  11:55:46
 باحکم وزیر علوم ، تحقیقات و فناوری دکتر عباس کتابی به سمت سرپرست دانشگاه کاشان منصوب شد
در پی انتصاب دکتر سیدجواد ساداتی نژاد به سمت معاون حقوقی و امور مجلس وزارت علوم ،دکتر کامران دانشجو وزیر علوم، تحقیقات و فناوری دکتر عباس کتابی را به سمت سرپرست دانشگاه کاشان منصوب نمود. در حکم انتصاب دکتر عباس کتابی آمده است : امید وارم با جلب مشارکت مسئولین استان و بهره مندی از تجارب اعضای هیات علمی دانشگاه و همکاران متعهد در تحقق اهداف تبینی در برنامه تقدیمی به مجلس شورای اسلامی موفق باشید.   دکتر دانشجو  در این حکم تاکید نموده است : ضروری است در حفظ بیت المال و اعمال سیاستهای موثر به منظور صرفه جویی در هزینه های غیر ضروری و تقویت نظم و انضباط اداری و رعایت دقیق مقررات مالی کوشا بوده و با مدیریتی هوشمندانه دانش آموختگانی که روحیه ای قانون پذیر و نگرشی ارزشی معنوی و گفتمانی عدالتخواهانه داشته باشند برای جامعه اسلامی تربیت نمایید. گفتنی است : دکتر عباس کتابی دانشیار مهندسی برق و عضو هیات علمی دانشگاه کاشان است و پیش از این مسئولیت ریاست دانشکده مهندسی ، معاونت اداری مالی ، معاونت پژوهشی و معاونت طرح و توسعه این دانشگاه را برعهده داشته است.    
چهارشنبه 22 تير 1390  11:50:14
 همایش سراسری همسران کارکنان و بانوان شاغل دانشگاه کاشان
به مناسبت روز عفاف و حجاب همایش سراسری همسران کارکنان و بانوان شاغل دانشگاه«طرح پرنیان» در تالار آزادی دانشگاه کاشان برگزار شد. رییس دانشگاه کاشان در این همایش عفاف و حجاب را لازمه بانوی مسلمان ایرانی ذکر کرد و گفت: حجاب تضمین کننده امنیت  و سلامت جامعه است. دکتر سید جواد ساداتی‌نژاد با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمنان نقش بانوان شاغل در دانشگاه‌ها را حایز اهمیت دانست و گفت:  از آنجا که دشمن سعی دارد جوامع اسلامی را از ارزش‌های ناب خود تهی کند بانوان شاغل در دانشگاه باید الگویی برای دانشجویان و همچون سدی در مقابل توطئه‌های دشمنان باشند. وی اظهار داشت: عفاف و حجاب تجلی تمدن اسلامی و لباس رزم وسنگر مبارزه زن مسلمان است  که باید به خوبی از آن محافظت شود. مشاور امور بانوان رییس دانشگاه کاشان نیز در این همایش گفت: زنان ایرانی سمبل و الگوی نظام جمهوری اسلامی هستند. مریم هاشمی اظهار داشت: زنان جایگاه ارزشمندی در تعالی و ارتقای معنوی، فرهنگی خانواده  و نقش به سزایی در رشد و تکامل و شکل‌پذیری شخصیت و فرزندان ایفا می کنند. وی، توجه به مقام زن در خانواده را معادل اهمیت تحکیم بنیان خانواده دانست و افزود: خانواده به عنوان اساسی‌ترین واحد اجتماعی، بسترساز رشد روانی، اجتماعی و معنوی انسان  است. معاون فرهنگی دانشکده معماری و هنر و مشاور امور بانوان دانشگاه کاشان خاطر نشان کرد: خانواده سالم، جامعه سالم را به همراه دارد. هاشمی، هدف از برگزاری این همایش را آشنایی و تعامل بیشتر دانشگاه و خانواده در جهت نیل به اهداف فرهنگی دانشگاه و تعالی علمی و معنوی خانواده‌ها و شناخت ظرفیت‌های بالقوه آنان برای ارتقاء بالندگی نشاط و رشد فرهنگی ذکر کرد. در این همایش برنامه‌های مولودی خوانی، کارگاه تغذیه، زیارت قبور شهدای گمنام نیز برگزار شد. کلاس های مشاوره خانواده، مشاوره‌های تغذیه، پزشکی و تست‌های ویژه بانوان و مشاوره بهداشت جسم، از برنامه‌های جنبی این همایش یک روزه بود. در این همایش حدود 300 نفر از همسران کارکنان و بانوان شاغل دانشگاه حضور داشتند.  
چهارشنبه 22 تير 1390  5:3:55
1 2 3 4 5 6
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱