|     |     |   ENGLISH
  |  
يکشنبه 3 تير 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 خورشيدگرفتگي حلقوي 14 دي ماه 1389 در ايران بصورت جزئي قابل مشاهده است
اين خورشيد گرفتگي در روز چهاردهم دي ماه 1389 برابر با 4 ژانويه 2011  در رصدخانه كاشان از  ساعت 11:20:34 آغاز شده و در ساعت 12:49:37 به حداكثر خود مي رسد. و در ساعت 14:13:32 اتمام مي پذيرد. در زمان بيشينه گرفتكي تا 36/6 درصد از خورشيد توسط ماه پوشانيده مي شود. در زمان حداكثر گرفتگي زاويه سمت خورشيد 191 درجه و زاويه ارتفاع آن در اين رصدخانه 33 درجه بالاتر از افق خواهد بود. از آنجا كه در اين زمان اندازه ظاهري ماه حدود 0/95 اندازه ظاهري خورشيد است. بنابراين نوع خورشيدگرفتگي حلقوي است.  در نواحي شمالي اروپا حداكثر اين خورشيد گرفتگي حلقوي قابل مشاهده است. كه البته تا حدود 90 درصد گرفتگي انجام شده و بصورت جزئي بوده و ساختار حلقوي قابل مشاهده نخواهد بود. اين خورشيد گرفتگي بصورت جزئي در تمام نقاط ايران قابل مشاهده است. در تهران اين خورشيد گرفتگي از حدود ساعت 11:22 آغاز مي شود. و در ساعت 12:51 به حداكثر خود رسيده و در نهايت در ساعت 14:15 پايان مي پذيرد. در شكل زير مي توانيد كليه نقاطي از كره زمين كه اين پديده نجومي قابل رويت است ، مشاهده نماييد.     گزارشي از رصد خورشيدگرفتگي 25 دي ماه 1388 منبع: وبسايت رصدخانه دانشگاه كاشان              
سه شنبه 30 آذر 1389  15:55:23
 نشست ریاست دانشگاه با اساتید دانشکده شیمی
دکتر سیدجواد ساداتی‌نژاد با حضور در جمع اساتید دانشکده شیمی پیرامون مسائل و مشکلات مختلف اساتید این دانشکده به بحث و تبادل نظر پرداخت. افزایش بودجه‌های پژوهشی و تحقیقاتی، تجهیز آزمایشگاه‌های دانشکده شیمی، تبادل نظر در مورد مشکلات آموزشی دانشجویان و اساتید دانشکده شیمی، تخصیص فضای مناسب آموزشی و آزمایشگاهی و بازنگری در مورد جلسات دفاعیه دانشجویان ارشد و دکترا از جمله مباحث مطرح شده در این نشست بود.              
سه شنبه 30 آذر 1389  11:38:4
 سلاح امروز معرفت و بصيرت حسيني است
  رئیس دانشگاه کاشان گفت: سلاح امروز مردم به خصوص دانشجویان و جامعه دانشگاهی معرفت و بصیرت حسینی است. دکتر سیدجواد ساداتی‌نژاد در مراسم بزرگداشت هفته پژوهش افزود: به وسیله این سلاح باید سعی کرد تا تاریخ کربلا دوباره کربلا تکرار نشود. وی با اشاره به اینکه تاریخ عاشورا برای همیشه زنده است اظهار داشت: روز عاشورا نه تنها یک حادثه بلکه فرهنگ است که در طول تاریخ درس عبرت برای بشریت است. رئیس دانشگاه کاشان، دلیل زنده بودن و اهمیت عاشورا را درس و الگو گرفتن مردم جهان از این واقعه بزرگ ذکر کرد. دكتر ساداتی‌نژاد، با اشاره به اینکه کسانی که امام حسین (ع) را به شهادت رساندند منتظران این حضرت بودند خاطر نشان کرد: دشمنان ما درصدد هستند که حادثه کوفه و کربلا دوباره تکرار شود و باید با سلاح علم و دانش از وقوع این جریان‌ها جلوگیری کرد.            
سه شنبه 30 آذر 1389  7:10:56
 وحدت حوزه ودانشگاه موجب پويايي نظام اسلامي است
مسئول دفتر نهاد مقام معظم رهبري در دانشگاه كاشان گفت: وحدت حوزه و دانشگاه موجب پويايي، پيشرفت و تعالي نظام جمهوري اسلامي است. حجت‌الاسلام عباس خادميان، اتحاد اين دو نهاد را لازم دانست و اظهار داشت: با بررسي تاريخ معاصر، اوج اقتدار جامعه در زمان اتحاد حوزه و دانشگاه بوده است. وي افزود: در زمان قاجار كه تفرقه بين حوزه و دانشگاه را ايجاد كردند جامعه در سراشيبي و سقوط قرار گرفت و انديشه‌ها و پيشرفت‌هاي علمي به انحطاط كشيده شد. به گفته وي، جدايي بين حوزه و دانشگاه، موجب عقب نگه داشتن جامعه اسلامي و عدم پيشرفت و تحول كشور در زمينه‌هاي علمي، سياسي، اقتصادي، فرهنگي و اجتماعي مي‌شود. وي، با اشاره به اينكه حوزه و دانشگاه مانند مغزمتفكر و بازوي علمي و فرهنگي بايد در كنار همديگر باشند خاطر نشان كرد: دانشگاه براي تبيين اهداف و جهت‌دهي نظام توحيدي نياز به همراهي و همكاري علما و مراجع عظام دارد. خادميان، جامعه اسلامي ايران را برخاسته از فضايل اسلامي و ملي كه تاريخ درخشاني را در خود جاي داده است، دانست و اظهار داشت: شهيد دكتر مفتح كه خود از عالمان و دانش آموختگان حوزوي بودند، علاوه بر كسب تحصيلات علوم ديني به دليل نياز و ضرورتي كه احساس مي‌كرد به تحصيل دردانشگاه همت گمارد و استاد مسلم و برجسته حوزه و دانشگاه شد. وي، افزود: اختلاف در مباني علمي، نظري و عقيدتي بين اين دو موجب ايجاد ناهماهنگي و تضعيف نظام اسلامي است. مسئول نهاد رهبري در دانشگاه كاشان، به جنگ نرم و توطئه‌هاي دشمنان براي براندازي اسلام و ترويج فرهنگ غربي در بين جوانان جامعه اسلامي اشاره كرد وگفت: راه مقابله با جنگ نرم دشمن تحكيم وحدت بين حوزه و دانشگاه است.                          
سه شنبه 30 آذر 1389  7:9:33
 نخستین دانش آموخته مقطع کارشناسی ارشد هنر اسلامی در دانشکده معماری و هنر دانشگاه کاشان
خانم رقیه راسخ تلخداش اولین دانش آموخته اولین دوره از دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد هنر اسلامی با گرایش سفال و سرامیک در روز دوشنبه مورخ 89/9/22 از پایان نامه خود با عنوان «پژوهشی بر ساخت لعاب‌های کریستالی و بهره‌وری آن در سرامیک اسلامی» دفاع کرد.   این پایان نامه که به راهنمایی آقای دکتر احمد اکبری تدوین شده است با حضور آقایان مهندس عباس اکبری و مهندس سیدمحمدحسین رحمتی از اساتید گروه هنر اسلامی دانشکده معماری وهنر مورد ارزیابی قرار گرفت.   با توجه به سوابق و جایگاه تاریخی سفال و سرامیک در کاشان و وجود کارگاه سفالگری مجهز در دانشکده معماری و هنر از سال 1386 پذیرش دانشجو در این رشته آغاز و تاکنون دو دوره پذیرش صورت گرفته است.              
دوشنبه 29 آذر 1389  13:16:28
1 2 3 4 5 6
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱