|     |     |   ENGLISH
  |  
جمعه 29 تير 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 اعطای اعتبار علمی ـ پژوهشی به نشریه مدیریت انرژی
در پی درخواست دانشگاه کاشان، با اعطای اعتبار علمی ـ پژوهشی به نشریه مدیریت انرژی موافقت گردید.   دكتر فیروز بختیاری نژاد، مدیر کل امور پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با ارسال نامه‌ای ضمن تقدیر از انتشار این نشریه علمی، موافقت کمیسیون نشریات علمی را با اعطای اعتبار علمی ـ پژوهشی به نشریه مدیریت انرژی دانشگاه کاشان اعلام کرد.        
چهارشنبه 26 اسفند 1388  12:40:55
 انعقاد تفاهم نامه همکاری به منظور حمایت از کرسی‌های نظریه پردازی در دانشگاه کاشان
تفاهم نامه همکاری دبیرخانه هیأت حمایت از کرسی‌های نظریه‌پردازی و دانشگاه کاشان امضاء شد.   در این تفاهم نامه که شامل 4 ماده و 22 بند می‌باشد، طرفین ضمن اعلام آمادگی برای برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی، نقد و مناظره در دانشگاه کاشان هدف از انعقاد این تفاهم نامه را تولید علم و ارتقاء توانمندی‌های علمی پژوهشی، تربیت نیروی انسانی متخصص و متعهد و فراهم ساختن بستر و سازوکارهای مناسب برای برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی بیان کرده‌اند.   گفتنی است این تفاهم نامه را دکتر سیدجواد ساداتی نژاد رئیس دانشگاه کاشان و دکتر محمدعلی نویدی سرپرست دبیرخانه هیأت حمایت از کرسی های  نظریه پردازی امضاء کرده‌اند که مدت اجرای آن تا پایان سال 1389 بوده و در صورت رضایت طرفین قابل تمدید می‌باشد.      
چهارشنبه 26 اسفند 1388  12:39:50
 فراخوان استخدام عضو هيأت علمي آموزشي و پژوهشي در دانشگاه كاشان
سه شنبه 25 اسفند 1388  10:14:20
 حرف‌های صمیمی در صبحانه‌های کاری
مدیر دفتر ریاست و روابط عمومی دانشگاه کاشان گفت: از ابتدای مهرتا کنون 23 جلسه صبحانه کاری ریاست دانشگاه با حوزه‌ها و بخش‌های مختلف دانشگاه برگزار شده است.   محمد رمضانی با اشاره به ابتکاری بودن این جلسات در دوران مدیریت اخیر دانشگاه افزود: در این جلسات، پرسنل و کارکنان بخش‌های مختلف دانشگاه بعد از صرف صبحانه در حضور ریاست محترم دانشگاه، با بررسی مشکلات و مسائل موجود در دانشگاه، پیشنهادات خود را برای پیشرفت و توسعه دانشگاه در عرصه‌های گوناگون بیان می‌کردند.   وی با بیان تداوم این جلسات در سال آتی اظهار داشت: بخش‌های مختلفی از قبیل مدیران اجرایی کارمند، اداره پذیرش و ثبت نام، اداره تدارکات، اداره رفاه کارکنان، حوزه ریاست و روابط عمومی، حوزه معاونت پژوهشی، مدیریت طرح و برنامه، دانشکده مهندسی، حوزه مالی، تربیت بدنی، دانش آموختگان، نهاد، حراست، مخابرات، کارگزینی، خدمات دانشجویی، دفتر فنی، امور عمومی، مسئولین دفاتر، حسابداران حوزه دانشجویی، کارکنان کتابخانه دانشکده علوم انسانی، اداره گزینش و امور دانشجویی ناظمه‌ها از جمله بخش‌هایی بوده‌اند که با حضور در این جلسات به تبیین و بررسی مسائل مختلف دانشگاه پرداختند.        
سه شنبه 25 اسفند 1388  9:23:23
 براي نخستين بار كتاب فرش كاشان توسط استاديار گروه فرش دانشگاه كاشان منتشر شد
كتاب فرش كاشان (نگاهي به تاريخ درخشان فرش كاشان) براي نخستين بار توسط استاديار گروه فرش دانشگاه كاشان منتشر شد.   دكتر اميرحسين چيت‌سازيان مؤلف اين كتاب گفت: اين كتاب در دو هزار نسخه از سوي انتشارات سروش چاپ شده است.   وي گفت: كتاب به دو بخش اصلي تقسيم گرديده كه بخش اول داراي پنج گفتار و بخش دوم داراي شش گفتار است.   چيت‌سازيان افزود: در بخش اول كه كليات است، در گفتارهاي اول تا پنجم به ترتيب «تاريخچه كاشان در دوره‌هاي مختلف از قبل از تاريخ تاكنون»، «موقعيت جغرافيايي و اقليمي كاشان»، «موقعيت اقتصادي ـ صنعتي كاشان»، «موقعيت فرهنگي و اجتماعي و نحوه شكل‌گيري فرهنگ آن و ويژگي جمعيتي كاشان» و «سوابق تاريخي هنر و صنايع كاشان در دوره‌هاي مختلف» مطرح گرديده است.   به گفته وي، بخش دوم مخصوص فرش كاشان است و در گفتار اول آن به تاريخ فرش كاشان از دوران تمدن سيلك و ايران باستان تا دوره شكوفايي صفويان و سپس قاجاريان تا دوره معاصر به تفصيل پرداخته شده است و تلاش گرديده تا سابقه درخشان قالي كاشان در آن به نحو شايسته و در خور به نگارش درآيد.   استاديار گروه فرش دانشگاه كاشان ادامه داد: در گفتار دوم اين بخش جغرافياي فرش كاشان و مناطق تحت پوشش آن به ويژه در سده اخير مطرح شده است. گفتار سوم به معرفي هنرمندان و پيشكسوتان فرش كاشان در حرفه‌ها و صنف‌هاي مختلف آن به ويژه طراحان و نقاشان از دوران صفويه به بعد پرداخته است. در گفتار چهارم، ويژگي‌هاي فني و هنري فرش كاشان از مواد اوليه و مصالح گرفته تا طراحي و رنگرزي و بافت مورد بررسي قرار گرفته است.   وي اظهار داشت: گفتار پنجم نگاهي به توليد و اقتصاد فرش در حد اطلاعات موجود دارد و آمار و هزينه توليد و صادرات را هم مدنظر قرار داده است و در گفتار كوتاه ششم، سابقه دانش فرش‌شناسي و آموزش فرش مورد توجه قرار گرفته است.   شايان ذكر است نمونه‌هايي از تصاوير فرش كاشان در دوره‌هاي مختلف، نقشة موقعيت جغرافيايي كاشان، كتاب‌شناسي و واژه‌نامه، بخش‌هاي ديگر اين كتاب را تشكيل مي‌دهند.                  
سه شنبه 25 اسفند 1388  9:16:0
1 2 3 4 5 6
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱