|     |     |   ENGLISH
  |  
پنجشنبه 31 خرداد 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 اطلاعيه مركز رايانه و فناوري اطلاعات دانشگاه
قابل توجه كاربران گرامي: خواهشمند است در صورت قطع خط اينترنت در ساعات اداري با شماره 2488 و روزهاي تعطيل و ساعات خارج از وقت اداري با شماره 5559932 تماس حاصل فرماييد. با تشكر مركز رايانه و فناوري اطلاعات      
سه شنبه 29 دى 1388  14:33:46
 درج سخنان جعلی از یکی از اساتید دانشگاه کاشان در یک سایت ضد انقلاب
در پی درج خبری جعلی و موهن در سایت ضد انقلابی پیک نت به نام یکی از اعضای هیات علمی این دانشگاه (آقای دکترعباس شکاری) این عضو هیات علمی درج این خبر را جعلی دانست و تکذیب نمود.          ایشان نامه ای را در مورد خبر مذکور منشر نموده و در اظهارات خود بیان داشت: که منافقین کوردل و اغتشاشگرانی که بعد از انتخابات تا به امروز بدنبال التهاب آفرینی در فضای دانشگاه‌ها هستند و اخیراً حتی به ترور چهره‌های دانشگاهی و علمی کشور روی آورده‌اند در اقدامی مزبوحانه شخصیت اساتید دانشگاهی را هدف قرارداده و با جعل اخبار دروغ بر ضد نظام از طرف آنها بدنبال جنجال آفرینی جدیدی هستند.اما منافقین قدیم و جدید بدانند اساتید دانشگاه محکم تر از گذشته پشتیبان نظام، انقلاب و لایت فقیه بوده و تمامی نقشه‌های استکبار جهانی و ایادی آنها در داخل را نقش بر آب خواهند نمود و در بخش دیگری از نامه خود اظهار داشتند: اینجانب مقید و متعهد به نظام جمهوری اسلامی،امام، شهدا و ولایت فقیه بوده و انتشار این گونه اخبار جعلی را حرکت مزبوحانه کوردلان برای تخریب فضای دانشگاه می‌دانم.       متن تکذیبیه نامبرده درمورد نشر خبرجعلی سایت ضد انقلابی پیک نت به شرح زیراست:   بسمه تعالی            چند ماهی است که فتنه گران خارجی و داخلی با انواع دروغ پردازی ها، اهانت ها و آشوب ها اغتشاشات و با زیرپا گذاشتن قانون و توهین به ساحت مقدس حضرت سید الشهداء درروز عاشورا و نیز هتک حرمت بنیانگذار عظیم الشان انقلاب اسلامی امام خمینی(ره)و رهبری گرانقدرحضرت آیت ا.. خامنه‌ای در پی غبارآلود نمودن فضای کشور و گرفتن ماهی مقصود خویش که همانا خدشه‌دار نمودن عزت و عظمت و حیثیت اسلامی و ایرانی این و آب و خاک می باشد، هستند.          اینجانب دکتر عباس شکاری عضو هیات علمی دانشگاه کاشان به اطلاع کلیه مردم ولایت مدار و با بصیرت بخصوص اساتید محترم دانشگاه می‌رساند گروهی منافق و فتنه‌گر با درج سخنانی جعلی از اینجانب در برخی سایت‌ها، به خصوص سایت پیک نت درمورخ 27/10/88،با هدف ایجاد تردید و دودلی در اذهان ملت غیور ایران عموماً اساتید دانشگاه و ایجاد شکاف سیاسی و عقیدتی دربین اساتید دانشگاهی، سعی در ایجاد فتنه‌ای جدید می‌باشند.         اما آنچه که بدیهی و محرز می‌باشد این است که اساتید دانشگاه به عنوان فرماندهان مبارز بر علیه جنگ نرم ،کما فی السابق درخدمت نظام و انقلاب بوده و در راستای پیشرفت علمی و پژوهشی کشور فعال تر و راسخ‌تر از گذشته به فعالیت خود ادامه خواهد داد و این دروغ پردازی‌ها چیزی از عزم دانشگاهیان بخصوص، اساتید دانشگاه کاشان در ادامه طی مسیر انقلاب و پیروی از مقام معظم رهبری(حفظ ا..) نخواهد کاست.   باآرزوی توفیق الهی دکترعباس شکاری عضو هیات علمی دانشگاه کاشان 27/10/88  
دوشنبه 28 دى 1388  14:49:7
 دانشگاه كاشان با شهرداري كاشان تفاهم‌نامه همكاري‌هاي آموزشي، پژوهشي و فناوري امضاء كردند
معاون طرح و توسعه دانشگاه كاشان: از انعقاد تفاهم‌نامه همكاري آموزشي، پژوهشي و فناوري بين اين دانشگاه و شهرداري كاشان خبر داد. دكتر عباس كتابي گفت: اجراي پروژه‌هاي پژوهشي مورد نياز، برگزاري همايش‌هاي علمي ـ پژوهشي مشترك، انجام مشاوره، نظارت، امور مطالعاتي و امكان‌سنجي طرح‌هاي و پروژه‌هاي مورد نياز شهرداري و انجام پايان‌نامه‌هاي تحصيلات تكميلي  با موضوعات مورد نظر شهرداري از جمله موارد همكاري در اين تفاهم‌نامه است. وي افزود: ايجاد تسهيلات قانوني براي تحصيل مديران شهرداري در دوره‌هاي تحصيلات تكميلي در مقاطع كارشناسي ارشد و دكتري در رشته‌هاي مورد نياز، برگزاري دوره‌هاي آموزشي، نمايشگاه‌‌ها و سمينارها و كارگاه‌هاي مورد نياز شهرداري از ديگر موارد اين تفاهم‌ است. معاون طرح و توسعه دانشگاه ادامه داد: حمايت از پايان‌نامه‌هاي دانشجويان تحصيلات تكميلي دانشگاه كاشان كه موضوع آنها به تأييد كميته پژوهشي شهرداري رسيده باشد و نيز تأمين هزينه مورد نياز پروژه‌هاي مصوب از جمله تعهدات شهرداري كاشان است. وي گفت: از سوي ديگر دانشگاه متعهد شده است ضمن ارائه خدمات علمي و اطلاعاتي در زمنيه‌هاي فني و تخصصي، عناوين پژوهشي پيشنهادي توافق شده با شهرداري را در اولويت قرار دهد و اعضاي هيأت علمي و متخصص دانشگاه نيز در اتاق فكر شهرداري حضور پيدا كنند. دكتر كتابي گفت: به منظور حسن اجراي اين تفاهم‌نامه، دانشگاه و شهرداري نماينده يا نمايندگان تام‌الاختياري معرفي مي‌كنند و كميته پژوهشي شهرداري و شوراي پژوهشي دانشگاه نيز بر اجراي آن نظارت عاليه خواهند داشت. اين تفاهم‌نامه كه در 5 نسخه و 7 ماده تنظيم و به امضاي دكتر سيدجواد ساداتي‌نژاد رئيس دانشگاه كاشان و مهندس سعيد مدرس‌زاده شهردار كاشان رسيده و به مدت 5 سال شمسي اعتبار دارد.          
دوشنبه 28 دى 1388  9:2:57
 45 طرح پژوهشي در دانشگاه کاشان در دست اجراست
معاون پژوهشي دانشگاه کاشان گفت:45 طرح پژوهشي در اين دانشگاه در دست اجراست.      دکتر"مجيد منعم زاده اعتبار طرح هاي پژوهشي اين دانشگاه در سال تحصيلي جاري را دو ميليارد و 904 ميليون ريال ذکر کرد و افزود: اين ميزان اعتبار براي 103طرح پژوهشي اختصاص يافته است. وي اعتبارات پژوهشي اين دانشگاه را ناکافي دانست و گفت: با توجه به ارتقاي طرحهاي پژوهشي اعضاي هيئت علمي و دانشجويان اين دانشگاه و کسب رتبه هاي برترکشوري و عدم افزايش بودجه پژوهشي اين دانشگاه نسبت به سال گذشته، اين بودجه جوابگوي نياز پژوهشگران نيست. منعم زاده، کسب رتبه نخست كشوري در سرانه مقالات علمي پژوهش ، انتخاب دکتر صلواتي و دکتر اشرفي به عنوان دو پژوهشگر برتر نانو در سطح كشور، کسب رتبه برتر دکتر فولادي در جايزه ادبي جلال آل احمد و کسب رتبه علمي پژوهشي مجله حديث پژوهي را از افتخارات اين دانشگاه در سال تحصيلي جاري ذکر کرد. وي، برگزاري سخنراني‌هاي تخصصي پژوهشي، جشنواره دستاوردهاي پژوهشي، تجليل از پژوهشگران برتر و برنامه روز درهاي باز را از جمله برنامه هاي هفته پژوهش اين دانشگاه ذکر کرد. دکتر منعم زاده از اعضاي هيات علمي و دانشجويان خواست تا براي کارهاي تحقيقاتي و پژوهشي خود بيشتر با صنعت ارتباط داشته باشند و تحقيقات خود را به سمت تحقيقات کاربردي سوق دهند.          
چهارشنبه 23 دى 1388  12:23:48
 پیام ریاست دانشگاه کاشان به مناسبت ترور ناجوانمردانه استاد فقید دانشگاه تهران دکتر مسعود علی‌محمدی
بار دیگر دستان ناپاک و خون‌آلود دشمنان قسم‌خورده انقلاب اسلامی، خنجر را از رو کشیده و با ترور ناجوانمردانه استاد فقید و متعهد دانشگاه تهران، دکتر مسعود علی‌محمدی – استاد فیزیک دانشگاه تهران- جامعه دانشگاهی و علمی ایران را در غمی بزرگ فرونشاندند. مدعیان دروغین دفاع از حقوق بشر که مدت‌هاست در پوستین فریبانه مبارزه با تروریسم، خون هزاران انسان بی گناه را بر زمین ریخته‌اند و ملتی را که خود بیشتر ضربه از ترور خورده است را محور شرارت و ترور می‌خوانند، با این اعمال و اقدامات خود اثبات می‌کنند که دفاع از حقوق بشر و مبارزه با تروریسم بهانه ای بیش نیست تا در لوای این شعار زیبا و عوام‌فریب ، اهداف پلید و استعماری خود را بر جهانیان دیکته کنند. جامعه علمی و دانشگاهی ایران اسلامی با بهره‌مندی از فرمایشات  مدبرانه مقام معظم رهبری سالیانی است که راه پیشرفت و فتح قله‌های علم و دانش را در پیش گرفته که دستیابی به دانش صلح‌آمیز هسته‌ای، اکتشافات بی شمار علمی بخصوص در عرصه سلول‌های بنیادین و کسب رتبه‌های برتر در المپیادها و عرصه های جهانی و بین‌المللی گواهی بر این مدعاست و استکبار جهانی و دشمنان داخلی این نظام بدانند این اقدامات خرابکارانه هیچ تأثیری در اراده پولادین دانشمندان جوان ایران‌زمین در راه رسیدن به توفیقات علمی و پیشرفت‌های تکنولوژیکی ندارد و چه بسا آنها را در راه رسیدن به این موفقیت دشمن‌کورکن مصم‌تر و با انگیزه‌تر می کند. ما جامعه دانشگاهی کاشان، ضمن تسلیت این ضایعه دردناک به ساحت مقدس مقام معظم رهبری، جامعه علمی و دانشگاهی کشور و خانواده ایشان، این حادثه تروریستی را محکوم می کنیم و خواستار کشف و  برخورد قاطع مقامات امنیتی و اطلاعاتی کشور با عوامل اصلی این حادثه پلید هستیم.      
چهارشنبه 23 دى 1388  10:36:45
1 2 3 4 5
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱