|     |     |   ENGLISH
  |  
پنجشنبه 31 خرداد 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 سومين نشست علمي چهارتاقي نياسر از دريچه نجوم در رصدخانه دانشگاه كاشان برگزار مي‌شود
خورشید در حركت سالانه خود، در آخر پاییز به پایین‌ترین نقطه افق جنوب شرقی می‌رسد كه موجب كوتاه شدن طول روز و افزایش زمان تاریكی شب می‌شود. اما از آغاز زمستان یا انقلاب زمستانی، خورشید مجدداً به سوی شمال شرقی باز می‌گردد كه نتیجه آن افزایش روشنایی روز و كاهش شب است. این واقعه را مردم باستان، زمان تولد دوباره خورشید می‌دانستند و این شب برای آنان گرامی و فرخنده بود. امروزه هم همچنان شب تولد خورشید با نام شب یلدا یا شب چله در میان ایرانیان گرامی داشته می‌شود و همچون پیشینیان، سراسر شب را به انتظار طلوع خورشید بیدار می‌مانند و جشن و مهمانی می‌آرایند هر ساله در آغاز فصل زمستان و بامداد پس از شب یلدا، گردهمایی دیدار طلوع و تولد خورشید در چارتاقی نیاسر با حضور دوستداران باستان‌ستاره‌شناسی ایرانی و دیگر علاقه‌مندان در شهر نیاسر برگزار می‌شود. سومين گردهمايي «چهارتاقي نياسر از دريچه نجوم» با همكاري روابط عمومي دانشگاه كاشان، انجمن‌هاي علمي فيزيك و آسمان تاريك دانشگاه، روز سه‌شنبه اول‌ دي‌ماه از ساعت 7:30 صبح پس از رصد انقلاب زمستانه در رصدخانه دانشگاه كاشان واقع در نياسر برگزار مي‌گردد. لازم به ذكر است در اين گردهمايي آقايان دكتر حسين ميثمي رئيس مركز ملي مقاوم‌سازي ايران، دكتر رضامرادي غياث‌آبادي، دكتر محمدرضا نوروزي، مهندس فرشته خصلت و مهندس ا.صفايي كارشناس رصدخانه دانشگاه كاشان سخنراني خواهند داشت.        
چهارشنبه 25 آذر 1388  14:7:23
 جشنواره علمي پژوهشي دانشجويي دانشگاه كاشان گشايش يافت
به مناسبت هفته پژوهش دومين جشنواره و نمايشگاه علمي پژوهشي دانشجويي دانشگاه كاشان در اين دانشگاه گشايش يافت. دبير برگزاري اين جشنواره گفت: در اين جشنواره بيش از 200 طرح پژوهشي از تمام دانشكده‌ها و پژوهشكده‌هاي دانشگاه كاشان به همراه طرح‌هاي علمي، اختراعات ثبت‌شده، نرم‌افزار قرآني، مقالات ISI، كتب، نشريات، طرح‌هاي ادبي ارائه شده است. ابراهيم هنرمند، هدف از برگزاري اين جشنواره را ارائه توانمندي‌هاي پژوهشي دانشجويان در تمامي رشته‌ها و تشويق و ترغيب آنها به كارهاي پژوهشي و تحقيقي ذكر كرد. وي طرح ماشين شاهب، ثبت چند دستگاه اختراع، سنتز كاتوليز را از جمله طرح‌هاي ارائه شده در اين جشنواره برشمرد و افزود: گروه فرش دانشكده معماري و هنر و شركت بهينه‌سازي سوخت هم دستاوردهاي علمي خود را در اين جشنواره ارائه كردند. هنرمند با اشاره به اينكه اين جشنواره تا 29 آذرماه براي بازديد علاقمندان داير است، اظهار داشت: در پايان به 20 طرح برگزيده اين جشنواره جوايزي اهدا خواهد شد. به گفته وي، در حاشية برگزاري اين جشنواره نرم‌افزارهاي تخصصي رشته‌هاي مختلف عرضه مي‌شود. مهدي بازرگاني‌پور دبير اجرايي، مصطفي وطني مدير اجرايي، جواد عابدين‌نژاد، صادق نعيمي و علي حمصيان از اعضاي كميته اجرايي اين جشنواره مي‌باشند.          
چهارشنبه 25 آذر 1388  13:52:55
 حوزه علوم اسلامي آيت‌الله شهيد دكتر بهشتي
مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه كاشان گفت: حوزه علوم اسلامي شهيد آيت‌الله دكتر سيدمحمد حسين بهشتي به مناسبت سالروز وحدت حوزه و دانشگاه در اين دانشگاه داير مي‌شود. حجت‌الاسلام عباس خادميان، هدف از ايجاد اين حوزه را كه براي نخستين بار در كاشان اجرا مي‌شود، ارتقاء دين‌افزايي و معرفت‌افزايي، پيوند علمي حوزه و انشگاه و تربيت دانشجويان متعهد و متخصص ذكر كرد و افزود: با توجه به اينكه از نگاه مكتبي، دين از سياست و امور دنيا جدا نيست و با تأكيد امام راحل و مقام معظم رهبري بر اسلامي شدن دانشگاه‌ها، حوزه اسلامي در محيط اين دانشگاه ايجاد شده است. مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري دانشگاه كاشان با اشاره به اينكه ظرفيت پذيرش دانشجو در اين حوزه حدود 200 نفر است، اظهار داشت: اين حوزه از بين دانشجويان متعهد متدين و علاقمند و دانش‌آموختگان دانشگاه‌هاي مختلف‌ دولتي، آزاد، پيام‌نور و غيرانتفاعي دانشجو جذب مي‌كند. خادميان، طول دورة تحصيل اين حوزه را 5 ترم ذكر كرد و افزود: براي برادران 51 واحد درسي و خواهران 55 واحد درسي ارائه مي‌شود كه چهار درس در زمينه مباحث خانواده براي خواهران در نظر گرفته شده است. به گفته وي، دروس ارائه شده در اين حوزه متفاوت از حوزة علميه است و مباحث علمي، اخلاق اسلامي با گرايش‌هاي علمي و دانشگاهي ارائه مي‌شود و زمان برگزاري كلاس‌ها از بعد از ظهر چهارشنبه تا بعد از ظهر پنجشنبه است. وي اظهار داشت: ترم نخست حوزه علوم اسلامي شامل شركت در دورة طرح معرفت‌افزايي است كه در صورت قبولي در آزمون پايان‌ترم و مصاحبه، پذيرفته‌شدگان به ترم دوم راه مي‌يابند. وي، زمان ثبت‌نام اين دوره را از 20 آذر تا 15 دي‌ماه ذكر كرد و افزود: برادران علاقمند مي‌توانند براي ثبت‌نام در اين حوزه در دانشگاه كاشان به خانه فرهنگ، اتاق معاونت نهاد و خواهران به دانشكده علوم انساني، اتاق كارشناس نهاد مراجعه نمايند و يا از طريق آدرس الكترونيكي http://nahad.old.kashanu.ac.ir  ثبت‌نام كنند.        
چهارشنبه 25 آذر 1388  13:52:2
 از دانشجويان نمونه آموزشي دانشگاه كاشان تجليل شد
  رئيس دانشگاه كاشان روز دوشنبه 23 آذر ماه در آئين تقدير از دانشجويان ممتاز آموزشي اين دانشگاه گفت: رسالت علمي مهمترين وظيفه دانشجويان است. دكتر سيدجواد ساداتي‌ن‍ژاد در سخنانش افزود: رشد، تكنولوژي و افتخارات علمي كشور مرهون تلاش دانشگاهيان و دانشجويان است. وي اظهارداشت: دانشجويان بايد زمان‌شناس باشند و برطبق احوال و اوضاع جامعه و كشور حركت كنند تا ابزار دست ديگران نشوند. وي، حفظ انقلاب و دستاوردهاي نظام جمهوري اسلامي را از ديگر وظايف دانشجويان دانست و گفت: جنبش دانشجويي و استكبارستيزي در طول تاريخ خصلت و روحيه دانشجويان ايراني مسلمان بوده است و با تمام توان از انقلاب اسلامي ايران دفاع كرده و مي‌كنند. به گفته وي، عده‌اي چشم طمع به جنبش دانشجويي و انحراف در بين دانشجويان دارند كه بايد دانشجویان آگاه باشند تا نظام جمهوری اسلامی ایران در دست بیگانگان قرار نگیرد. رئيس دانشگاه كاشان، پيروي از ولايت فقيه و رهبري را از ديگر وظايف دانشجوي ايراني دانست و افزود: آنچه كه در تاريخ كشور وجود دارد نشان مي دهد كه دانشجو همواره گوش به فرمان رهبر بوده است. دكتر ساداتي‌نژاد، از دانشجويان خواست تا در راستاي پيشبرد اهداف نظام مقدس جمهوري اسلامي هميشه در صحنه باشد و با بصيرت كافي كه بهترين رهگشا براي جوانان ايراني است به مسير خود ادامه دهند.     رئیس دانشگاه کاشان همچنین به فعالیت‌ها و موفقیت‌های این دانشگاه از 16 آذر سال گذشته تاکنون اشاره کرد و گفت: کسب رتبه اول و دوم جشنواره برترین‌های نانو و رتبه برتر جشنواره ادبی آل احمد و مقام نخست ورزشی در رشته‌های بدمینتون، کشتی، فوتسال و دیگر رشته‌های ورزشی از افتخارات این دانشگاه است. معاون آموزشی دانشگاه کاشان هم در این آیین، با ارائه گزارشی از چگونگی انتخاب دانشجویان برگزیده این دانشگاه، از دانشجویان خواست تا با علم خود ذهن و روح خود را پروش دهند . دکتر امیرحسین رسول‌نیا افزود: نماز بهترین رکن برای پرورش روح و ذهن انسان‌هاست که دانشجویان باید برای موفقیت در درس و ارتقاءروح خود به این فریضه بیشتر توجه کنند. در اين آيين از 166 نفر دانشجوي ممتاز آموزشي، فرهنگي، قرآنی و ورزشي دانشگاه كاشان تقدير شد.          
سه شنبه 24 آذر 1388  11:34:53
 دانشگاهیان دانشگاه کاشان هتک حرمت به امام خمینی (ره) را محکوم کردند
  دانشجویان، اساتید و کارکنان دانشگاه  کاشان با برپایی راهپیمایی هتک حرمت به ساحت مقدس امام خمینی (ره) را محکوم کردند. این دانشجویان با سردادن شعارهای حسین حسین شعار ماست خمینی افتخار ماست، نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی، ما اهل کوفه نیستیم علی تنها بماند، این جنایت وقیح و استکباری را محکوم کردند. این دانشجویان با در دست داشتن دست نوشته‌های با عنوان بسیجی می‌جوشد غیرت نمی‌فروشد، آمریکای فریب کار نقاب سبز را بردار، عشق و اردات خود را به رهبر کبیر انقلاب و نظام جمهوری اسلامی اعلام داشتند.     در این مراسم دانشجویان مسیر یک کیلومتری  درب ورودی دانشگاه تا محل مسجد و گلزار شهداي گمنام دانشگاه را با سردادن شعارهای مرگ بر امریکا، دانشجو بیدار است از منافق بیزار است، توهین به خمینی توهین به اسلام است، خمینی بت شکن رهبر این قیام است بسیجی سلحشور همیشه در میدان است پیمودند و نماز ظهرو عصر را به امامت حجت‌الاسلام میرحبیبی اقامه كردند. در پایان بیانیه بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان قرائت شد      
دوشنبه 23 آذر 1388  16:47:57
1 2 3 4 5 6
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱