|     |     |   ENGLISH
  |  
پنجشنبه 31 خرداد 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 سالن چند منظوره ورزشي در دانشگاه كاشان به بهره‌برداري رسيد
  سالن ورزشي «مهر» موقوفه مرحومه نسرين سادات آرزه‌گر در دانشگاه كاشان به بهره برداري رسيد. رئيس دانشگاه كاشان گفت: اين مجموعة ورزشي با مشاركت خيّر ارجمند دكترعلي‌اكبر آرزه‌گر ساخته شده است.     دكتر سيدجواد ساداتي‌نژاد افزود: براي ساخت اين سالن ورزشي با زيربناي 500مترمربع حدود 900 ميليون ريال هزينه شده است.   به گفته وي، نيمي از اين مبلغ از سوي خيّر و بقيه آن از اعتبارات دولتي دانشگاه هزينه شده است.     رختكن، سالن‌هاي جنبي، سرويس‌هاي بهداشتي از جمله امكانات اين مجموعه ورزشي است كه براي ورزش‌هاي رزمي و سبك طراحي و ساخته شده است.            
سه شنبه 31 شهريور 1388  12:52:19
 رونمايي از سومين خودرو الكتريكي دوسرنشين ساخت داخل در دانشگاه كاشان
  از سومين خودرو الكتريكي دوسرنشين ساخت داخل با نام «شاهب» در دانشگاه كاشان رونمايي شد. مدير تيم ساخت خودرو الكتريكي و دانشيار دانشكده مهندسي دانشگاه كاشان گفت: اين خودرو توسط 7 نفر از دانشجويان اين دانشگاه به مدت 80 روز طراحي و ساخته شده است.       دكتر سعيد گلابي، توان موتور اين خودرو را 2/7 كيلووات در حالت معمولي و 14 كيلووات در مدت محدود ذكر كرد و افزود: اين خودرو با سرعت 80كيلومتر در ساعت حركت مي‌كند. وي اظهار داشت: خودرو «شاهب» به وسيلة 8 باطري به مدت 6 ساعت مي‌تواند شارژ باشد. ايشان، ابعاد اين خودرو را 3×5/1 متر ذكر كرد و گفت: شاسي اين خودرو فولادي و بدنه آن از كامپوزيت و آلومينيوم ساخته شده است. به گفته وي، براي ساخت اين خودرو كه تمام بدنه و قطعاتش توليد داخل است حدود يكصد ميليون ريال هزينه شده است.     معاون استاندار و فرماندار ويژه كاشان در آيين رونمايي از اين خودرو، ساخت اين خودرو و كار اين دانشجويان را نمونه‌اي از امنيت پايدار كه مدنظر مقام معظم رهبري است، ذكر كرد و گفت: بايد دانشجويان در عرصة علم و فناوري و پژوهشي تلاش كنند تا امنيت پايدار را براي كشور به ارمغان آورند تا كشور را از وابستگي به ديگر كشورها بي‌نياز كنيم. حسينعلي حاجي 700 واحد صنعتي از جمله شركت خودروسازي و وجود 30 هزار دانشجو در كاشان را مهمترين ويژگي اين شهرستان براي ارتقاء توسعه اقتصادي برشمرد و افزود: با تعامل دانشجويان با مراكز صنعتي مي‌توان به امنيت و توسعه پايدار راه يافت.     رئيس دانشگاه كاشان هم در اين آيين با تقدير از مهندسان طراح و سازنده اين خودرو گفت: اين كار دانشجويان مي‌تواند نويدساز توسعه علمي و اقتصادي دانشگاه و كشور باشد. دكتر سيدجواد ساداتي‌نژاد، ارتقاي رشته‌هاي مرتبط با خودرو و ايجاد پژوهشكده خودرو را از چشم‌اندازهاي آينده اين دانشگاه ذكر و ابراز اميدواري كرد تا دانشجويان با ارتباط بيشتر با صنعت و كاربردي كردن فعاليت‌هايشان به سوي دانشگاه كارآفرين قدم بردارند. ايشان آمادگي دانشگاه كاشان را براي ساخت و به كارگيري اين خودرو در صنايع را اعلام كرد و افزود: اين خودرو با توجه به اينكه بدون بنزين و سوخت كار مي‌كند نقش بسزايي در رفع آلودگي زيست محيطي دارد.     مهدي مرادي، مهدي طاهرزاده، ‌مهدي غرويان، محمد زماني،‌ حميدرضا شهسواري، امير پورخليلي و احسان مالكي‌پور از دانشجويان رشته مهندسي مكانيك دانشگاه كاشان با همراهي سه نفر از كارشناسان كارگاه‌هاي مهندسي، مهندس محمدرضا فتاح، علي عباسي و محمدرضا كريمي‌نژاد اين خودرو الكتريكي را ساخته‌اند.            
سه شنبه 31 شهريور 1388  12:47:46
 برگزاري دومين گردهمايي خيّرين آموزش عالي در دانشگاه كاشان
  دومين گردهمايي خيّرين آموزش عالي «ضيافت كريمان» روز چهارشنبه 25/6/88 در دانشگاه كاشان برگزار شد. رئيس دانشگاه كاشان در اين آيين، خيّرين را سرمايه و ذخاير معنوي جامعه دانست و گفت: كساني كه در راستاي نشر و توسعه علم و فرهنگ در دانشگاه‌ها و ديگر مراكز علمي گام برمي‌دارند از اجري اخروي برخوردارند و كار خيرشان براي هميشه به عنوان باقيات الصالحات ماندگار مي‌شود. دكتر سيدجواد ساداتي‌نژاد با اشاره به سابقة ديرينة علم در كاشان گفت: اميدواريم با كمك خيرين بتوانيم دانشگاهي پيشرو و در شأن بزرگان و مردمان اين شهرستان داشته باشيم. وي به تشكيل ستاد جلب مشاركت‌هاي مردمي در اين دانشگاه اشاره كرد و اظهار داشت: از زمان راه‌اندازي اين ستاد با كمك خيرين و كمك مالي آنها عمليات اجرايي آن شروع و چند طرح هم به بهره‌برداري رسيده است. عضو ستاد خيرين كاشان، اين شهرستان را به جهت سابقه ديرين دانشمندان، انديشمندان و خيرين از شهرهاي نمونه كشور ذكر كرد و گفت: اگرچه كاشان هيچ وقت مركز حكومت نبوده ولي چيزي از مراكز حكومت‌ كم نداشته و هميشه سرآمداني را در عرصه‌هاي مختلف برجاي گذاشته است. محسن واجدي عمل خيرين را بالاترين عبادت‌ها دانست و افزود: كساني كه از تمام دارايي فردي خود مي‌گذرند و براي رفاه حال ديگران تلاش مي‌كنند بزرگ‌ترين خدمت و عبادت را انجام مي‌دهند. دكتر علي‌اكبر آرزه‌گر هم در اين مراسم گفت: اين كار ما، مطابق يك قطره خون شهدا و يك قطره اشك خانواده‌هاي شهدا نيست. اين خيّر كاشاني به سابقه همكاري خود با دانشگاه كاشان اشاره و ابزار اميدواري كرد بتواند همچنان با دانشگاه همكاري داشته باشد.     دكتر عباس زراعت مسئول ستاد جلب مشاركت‌هاي مردمي دانشگاه كاشان نيز هدف از برگزاري اين گردهمايي را  قدرداني از خدمات خيرين اين دانشگاه ذكر كرد. ايشان به ارائه گزارشي از زمان تشكيل اين ستاد و جذب كمك‌هاي خيرين و پروژه‌هاي در دست احداث توسط ايشان پرداخت.     در پايان اين آيين پروژه سالن ورزشي مهر، موقوفه مرحومه نسرين‌ سادات آرزه‌گر با حضور مسئولين و خيرين به بهره‌برداري رسيد.      
سه شنبه 31 شهريور 1388  12:37:10
 1230 دانشجو در سال تحصيلي جديد به دانشگاه كاشان راه يافتند
رئيس دانشگاه كاشان گفت: براي سال تحصيلي 89-88، يك هزار و 230 دانشجو به اين دانشگاه راه يافتند. دكتر سيدجواد ساداتي‌نژاد افزود: 800 نفر از اين تعداد دانشجويان دختر و 430 نفر پسر هستند. به گفته وي، 840 نفر از اين افراد در دورة روزانه و 390 نفر هم در دورة شبانه در 28 رشته گرايش اين دانشگاه پذيرفته شدند. رئيس دانشگاه كاشان افزود: ظرفيت پذيرش دانشجويان در سال جاري حدود 300 نفر نسبت به سال قبل افزايش داشته است. ايشان، بيشترين پذيرفتگان را به ترتيب در رشته‌هاي مهندسي برق گرايش‌هاي الكترونيك و قدرت، شيمي گرايش صنايع شيميايي، مهندسي معدن، زبان و ادبيات عرب، مهندسي كامپيوتر گرايش نرم‌افزار، زبان و ادبيات فارسي و رشته فيزيك در دو گرايش جامد و هسته‌اي ذكر كرد. دكتر ساداتي‌نژاد با اشاره به اينكه زمان ثبت نام پذيرفته شدگان از 30 شهريور تا دوم مهرماه ادامه دارد افزود: امسال براي رفاه حال دانشجويان و خانواده‌ها و ه دليل تقارن با ماه مبارك رمضان، ثبت‌نام به صورت اينترنتي نيز انجام مي‌شود. دانشگاه كاشان بيش از هفت هزار و ششصد دانشجو دارد.    
سه شنبه 31 شهريور 1388  12:31:22
 معارفه معاونت‌هاي فرهنگي و دانشجويي دانشگاه كاشان
مراسم معارفه معاون فرهنگي و معاونان دانشجويي دانشگاه كاشان روز يكشنبه 22/6/88 در دانشگاه كاشان برگزار شد. رئيس دانشگاه كاشان در اين مراسم بخش همخوان نبودن ساختار تشكيلاتي و سازماني دانشگاه‌ها با رسالت آموزش عالي را مورد اشاره قرار داد و گفت: در حوزه دانشجويي و فرهنگي هميشه فرهنگ كمتر مورد توجه واقع مي‌شود و در حوزه پژوهش و فناوري در دانشگاه‌ها حوزه فناوري و در حوزه اداري و مالي بخش مالي و درآمدزايي دانشگاه‌ها مغفول مانده است.     دكتر سيدجواد ساداتي‌نژاد هدف اصلي دانشگاه‌ها را رشد علمي و ارتقاء سطح فرهنگ دانشجويان ذكر كرد و افزود: هر حركتي كه مانع از رشد علمي شود حركت ناصحيحي است. وي مشاركت و نظارت دانشجويان در اداره دانشگاه را به حوزة معاونت دانشجويي دانشگاه تأكيد كرد و اظهار داشت: توجه به ورزش و سلامت براي تقويت روحية نشاط و شادابي در بين دانشجويان ضروري است. به گفته وي، دفتر مشاوره دانشجويي بايد با استفاده از تجارب اساتيد و مشاوران مجرب و ايده‌هاي تازه در راستاي نوآوري باشد. وي از كميته انضباطي هم خواست تا خطاهاي دانشجويان را با ديدة اغماض نگاه كنند و با آنها برخورد ملايم داشته باشند تا از محيط دانشگاه و جامعه روي گردان نشوند. رئيس دانشگاه كاشان از معاونت فرهنگي دانشگاه هم برنامه‌ريزي براي اوقات فراغت تقويت انجمن‌هاي علمي و كانون‌هاي فرهنگي و هنري و نشريات و اردوهاي دانشجويي را خواستار شد. دكتر ساداتي‌نژاد افزود: شوراي فرهنگي دانشگاه بايد در راستاي برنامه‌هاي مدون و منظم سياستگذاري كند. ايشان حركت به سوي اسلامي شدن دانشگاه‌ها را تأكيد كرد و گفت: با ارتباط با نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري و دفتر شاهد و ايثارگر مي‌توان به اين هدف رسيد.     حجت‌الاسلام خادميان مسئول دفتر نهاد نمايندگي مقام معظم رهبري در دانشگاه كاشان نيز لزوم اهميت دادن به مقوله فرهنگ و فرصت‌گذاري براي آن را ضروري دانست و گفت: بايد در دانشگاه اتاق فكر فرهنگي تقويت شود.     در اين آيين دكتر غلامي معاونت فرهنگي دانشگاه به گزارشي از برنامه‌هاي آتي خود پرداخت و گفت: ايجاد دفتر برنامه‌ريزي، اتاق فكر دانشجويي، تقويت شوراي فرهنگي و اتاق مديريت مشاوره دانشجويي از جمله برنامه‌هاي پيش‌بيني شده معاونت فرهنگي دانشگاه است.     دكتر جهاني‌پور، معاونت دانشجويي نيز تلاش در جهت تعديل تعداد دانشجويان، هدفمند كردن كميسيون موارد خاص، ارتباط جلسات ماهانه خانواده دانشجويان با دانشگاه را از جمله برنامه‌هاي آتي خود در اين حوزه ذكر كرد.     در اين مراسم حكم انتصاب دكتر احمد غلامي به عنوان معاون فرهنگي و دكتر روح‌اله جهاني‌پور به عنوان معاون دانشجويي به ايشان اهداء شد.  
سه شنبه 31 شهريور 1388  12:30:0
1 2 3 4
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱