|     |     |   ENGLISH
  |  
يکشنبه 3 تير 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 كنفرانس رياضي ـ شيمي دانشگاه كاشان از ديد ميهمانان خارجي اين كنفرانس
برخي از استادان دانشگاه هاي اروپا که در دومين کنفرانس بين المللي و علمي رياضي ـ شيمي دانشگاه کاشان شرکت کرده بودند، برگزاري اين کنفرانس را بسيار عالي ارزيابي کردند         معاون آکادمي علوم اروپا وسردبير مجله معتبر بين المللي اروپا در اين باره گفت: حضور دانشجويان علاقه مند به کارهاي علمي و تحقيقاتي در اين کنفرانس براي من بسيار شگفت انگيز بود. «ايوان گوتمن» روزجمعه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا گفت: بسيار علاقه مند بودم تا در اين کنفرانس حضور يابم و از نزديک با استادان و دانشجويان ايراني و غير ايراني آشنا و کارهاي علمي آنها را از نزديک ببينم. وي، دانشجويان علاقه‌مند، استادان برجسته، تيم‌هاي تحقيقاتي و داشتن دوره‌هاي تحصيلات تکميلي را از نکات برجسته و مثبت دانشگاه کاشان دانست. «ايوان گوتمن» درباره رشد علم در ايران اظهار داشت: من از 40سال گذشته تاکنون در اين زمينه کار کرده‌ام و معتقدم در زمينه علوم ايران در سال‌هاي اخير يک فعاليت بزرگ شروع شده است. به گفته وي، افراد زيادي در پنج تا شش سال اخير در زمينه علوم مختلف در ايران ظاهر شده‌اند و مقالات با ارزش زيادي دراين زمينه به چاپ رسيده که اين براي علم ايران جاي خرسندي است. «مايکل ماري دزا» استاد ديگر دانشگاه‌هاي اروپا هم، کنفرانس کاشان را بسيار عالي توصيف کرد و گفت: فکر نمي‌کردم اين کنفرانس با اين هماهنگي و با حضور جمع زيادي از دانشجويان برگزار شود و برگزاري خوب آن ما را شگفت زده کرد. وي در گفت و گو با خبرنگار ايرنا افزود: در زندگي تحقيقاتي من، اين براي نخستين بار است که مي‌بينم، دانشجويان اين اندازه به علم علاقه دارند و خوشحالم که بستر علم براي ادامه تحصيل دانشجويان در ايران فراهم است. «مايكل دزا» از مسوولان خواست تا زمينه ادامه تحصيل دانشجويان ايراني را در خارج از کشور فراهم کنند تا آنها دانش‌هاي جديد را از ديگر کشورها نيز فراگيرند. وي، نخستين سفر خود به ايران بويژه شهر کاشان و رفتار محبت آميز دانشگاهيان را خاطره انگيزه دانست و افزود: براي سفر دوباره به ايران، اشتياق بسيار دارم. «توميسلاوداسليک» از ديگر استادان دانشگاه‌هاي اروپا نيز اظهار داشت: وقتي براي اين کنفرانس دعوت شدم، خيلي افتخارکردم که به ايران بيايم و وضعيت علم در ايران را ببينم. وي افزود: با شرکت در اين کنفرانس، تحقيقات علمي دانشجويان ايراني را بالاتر از انتظار خود ديدم و محيط علمي خوبي را در اينجا تجربه کردم. وي گفت: چيزي که من را تحت تاثير قرار داد، حضور و بحث علمي دوستانه دانشجويان بود که با جديت و علاقه سؤال مي‌کردند و در کسب علم با اشتياق بودند. به گفته وي، ايران در زمينه علوم خيلي جوان است، ولي خيلي خوب پيشرفت کرده است و با دستاوردهاي فراوان، کارهاي علمي را مجدانه دنبال مي‌کند.     «توميسلاو داسليک» اظهار داشت: دانشگاه کاشان پتانسيل زياد علمي دارد و اعضاي هيات علمي، استادان و دانشجويان اين دانشگاه خيلي جدي به کار علمي و پژوهش و پيشرفت علم مي‌پردازند. وي، قابليت دانشجويان ايراني را بسيار بالا دانست و ابراز اميدواري کرد، تا با همکاري ديگر کشورها، دانشگاه‌هاي مشترک بين دانشجويان ايراني و خارجي ايجاد شود تا زمينه تبادل تجربيات علمي آنها فراهم شود. دومين کنفرانس بين المللي و علمي رياضي ـ شيمي از 25 تا 27 فروردين‌ماه، با حضور بيش از يکصد نفر از انديشمندان و استادان و دانشجويان اين رشته‌ها در دانشگاه کاشان برگزار شد.    
دوشنبه 31 فروردين 1388  15:53:41
 كارگروه كانون هماهنگي فناوري فر ش در دانشگاه كاشان تشكيل شد
نخستين جلسه كارگروه‌ مشترك كانون هماهنگي فناوري فرش رياست جمهوري در دانشگاه كاشان برگزار شد. رئيس كانون فناوري فرش دانشگاه كاشان،‌ با اشاره به واگذاري دبيرخانه اين كانون از سوي معاون علمي، فناوري و نوآوري رئيس جمهوري به اين دانشگاه هدف اين كانون را برنامه‌ريزي هرچه بهتر براي ارتقاي اين هنر اصيل ايراني بيان كرد. دكتر حسن خاتمي از همه فعالان چرخه نوآوري اعم از دانشگاهيان، مراكز تحقيقاتي، توسعه و طراحي و مهندسي و شركت‌هاي صنعتي خصوصي و دولتي فرش خواست تا براي حفظ و صيانت از اين هنر سنتي و اصيل ايراني و كيفيت هرچه مرغوب اين هنر همت كنند. وي، همكاري دانشگاه و صنعت فرش را گامي مؤثر براي ساماندهي، معرفي و شناساندن هنر فرش و حل مشكلات پيش روي آن ذكر كرد. رئيس كانون هماهنگي فناوري فرش ايران، ارائه راهكارهايي جهت حل مشكلات پيش‌روي فرش و انتقال آن به مراجع ذي‌صلاح براي گنجاندن در برنامه پنجم توسعه و يا هيأت دولت را خواستار شد و حمايت كانون را براي انجام طرح‌هاي كاربردي و در صورت نياز تشكيل كارگروه‌هاي تخصصي در هر دو بخش فرش دستباف و ماشيني اعلام داشت. در اين نشست كارشناسان، توليدكنندگان و طراحان فرش، آسيب‌شناسي فرش دستباف، نگاه كارشناسانه به مشكلات و مسائل فرش دستباف، ترسيم اهداف و راهكارهاي كوتاه مدت و ميان مدت و جمع‌آوري آمار و اطلاعات فرش را خواستار شدند.        
يکشنبه 30 فروردين 1388  14:33:0
 تشكيل كارگروه اصلاح الگوي مصرف در دانشگاه كاشان
رئيس دانشگاه كاشان از تشكيل كارگروه اصلاح الگوي مصرف در اين دانشگاه خبر داد. دكتر سيدجواد ساداتي‌نژاد گفت: با توجه به نامگذاري سال 88 از سوي مقام معظم رهبري به نام سال اصلاح الگوي مصرف، اين كارگروه با حضور مديران و معاونان دانشگاه تشيكل شده است. وي اظهار داشت: اعضاي اين كارگروه طرح‌هاي پيشنهادي براي اجرا در دانشگاه در حوزه‌هاي مختلف را ارائه و در در راستاي هرچه بهتر اجرايي شدن برنامه‌ها و هزينه‌ها و مصرف كمتر با يكديگر به تبادل نظر مي‌پردازند. وي، از دانشجويان دانشگاه هم خواست تا طرح‌هاي پيشنهادي خودشان را براي اصلاح الگوي مصرف دانشگاه و صرفه‌جويي در حوزه‌هاي مختلف به كارگروه ياد شده ارائه دهند. رئيس دانشگاه، معاون دانشجويي، مدير طرح و برنامه، مدير امور اداري و پشتيباني، رئيس اداره امور حقوقي، مدير فني و طرح‌هاي عمراني، رئيس پژوهشكده انرژي و جمعي ديگر از كارشناسان دانشگاه، از اعضاي اين كارگروه هستند.    
يکشنبه 30 فروردين 1388  14:31:51
 کنفرانس بين المللي رياضي و شيمي در دانشگاه کاشان پايان يافت
کنفرانس بين المللي و کارگاه علمي رياضي  شيمي پنجشنبه شب با حضور استادان برجسته جهاني و دانشجويان تحصيلات تکميلي رشته‌هاي رياضي و شيمي دانشگاه‌هاي سراسر کشور در دانشگاه کاشان به کار خود پايان داد. دبيراجرايي اين کنفرانس گفت:با توجه به سياست اعلام شده وزارت علوم، تحقيقات و فناوري درباره توسعه شاخه‌هاي بين رشته‌اي، اين کنفرانس با هدف شناساندن شاخه‌هاي جديد اين علم به محققان داخلي و رشد و شکوفايي اين رشته در سطح کشور برگزار شد. «حسن دقيق» ابراز اميدواري کرد، برگزاري اين كنفرانس وارايه مقالات و تبادل تجربيات و دستاوردهاي جديد علمي،پژوهشي درزمينه رياضي و شيمي بويژه ازسوي استادان برجسته خارج از کشور بتواند زمينه تحول و پيشرفت اين رشته در کشور را فراهم کند.     دبير علمي کنفرانس رياضي شيمي دانشگاه کاشان نيز، برگزاري اين کنفرانس را با ارايه بيش از يکصد مقاله داخلي و خارجي و دستاوردهاي جديد علمي براي ارتقاء اين رشته و پيشرفت علم در کشور بسيار مثبت ارزيابي کرد. «سيدعليرضا اشرفي» با اشاره به اينکه مقالات ارايه شده پس از داوري چاپ خواهد شد، از شرکت کنندگان در اين کنفرانس علمي خواست تا مقالات خود را تا پايان ارديبهشت و اوايل خرداد ما ه سال‌جاري ارايه دهند. دومين کنفرانس بين المللي و کارگاه رياضي شيمي به مدت سه روز با حضور جمعي از انديشمندان و استادان دانشگاه‌هاي داخلي و خارجي در رشته رياضي - شيمي در دانشگاه کاشان به همت اين دانشگاه برگزار شد. سومين کنفرانس و کارگاه رياضي و شيمي آبان ماه سال آينده در دانشگاه آزاد اسلامي واحد دزفول برگزار مي‌شود.      
شنبه 29 فروردين 1388  15:14:41
 كنفرانس بين‌المللي رياضي ـ شيمي در دانشگاه كاشان آغاز به كار كرد
    دومين كنفرانس و كارگاه علمي بين‌المللي رياضي ـ شيمي با حضور رياضي‌دانان و شيمي‌دانان برجسته خارجي و داخلي و دانشجوياني از دانشگاه‌هاي سراسر كشور روز سه‌شنبه در دانشگاه كاشان آغاز به كار كرد. رئيس دانشگاه كاشان در اين كنفرانس علمي، با تشكر از حضور دانشمندان خارجي و داخلي در شهري كه نخستين تمدن بشري و بزرگ‌ترين رياضي‌دان كشور غياث‌الدين جمشيد كاشاني را در خود جاي داده است، گفت: اميد است تا اينگونه كنفرانس‌ها و حضور صاحبنظران و تبادل تجربيات آنها موجبات پيشرفت علوم مختلف را فراهم آورد.     دكتر سيدجواد ساداتي‌نژاد، تأسيس رشته جديد رياضي شيمي را گامي در جهت پيوند دو علم تجربي و رياضي و كاربرد علوم ميان رشته‌اي و توسعه در علوم مختلف از جمله نانو و فناوري‌هاي تكنولوژي و كاهش هزينه‌ها دانست. وي، به پژوهشكده نانوفناوري دانشگاه كاشان به عنوان نخستين پژوهشكده علوم و فناوري نانو در ايران اشاره كرد و افزود: معرفي اولين دانشمند ايراني در علوم نانو از اين دانشگاه و كسب رتبة يك تا سه فناوري نانو هر ساله در جشنواره‌هاي سراسري نانو از افتخارات اين دانشگاه است. رئيس دانشگاه كاشان ابراز اميدواري كرد با ايجاد پژوهشكده اسانس و بيوتكنولوژي در مهرماه سال جاري، فعاليت‌هاي جديد بين دو علم رياضي و زيست ايجاد شود. دبير اجرايي كنفرانس و كارگاه رياضي ـ شيمي، هدف از برگزاري اين كنفرانس را پيوند بين اين علوم و مشاركت علمي، استفاده از نظر و تبادل تجربيات كارشناسان و متخصصان و انتشار آخرين دستاوردهاي علمي ـ پژوهشي در زمينة شيمي رياضي با تأكيد بر كاربردهاي آن در علوم و فناوري نانو و ارتقاء سطح آگاهي دانشجويان در اين رشته ذكر كرد.     دكتر حسن دقيق افزود: در اين كنفرانس استادان داخلي و خارجي كاربردهاي مفاهيم رياضي براي تبيين پديده‌هاي شيميايي و نانو فناوري را به صوت سخنراني و پوستر و اسلايد براي دانشجويان ارائه مي‌دهند. دبير علمي اين كنفرانس هم با قدرداني از حضور اساتيد داخلي و خارجي و دانشجويان، تعداد مقالات رسيده به اين كنفرانس را 130 مقاله ذكر كرد و گفت: از اين تعداد 115 مقاله انتخاب شدند. دكتر عليرضا اشرفي افزود: 82 مقاله در اين كنفرانس به صورت پوستر و 33 مقاله به صورت سخنراني ارائه مي‌شود. وي اظهار داشت: 10 مقاله ارائه شده در اين كنفرانس خارجي و بقيه ايراني است كه سخنرانان خارجي از كشورهاي روماني، فرانسه، سروستان و كرواسي هستند. به گفته وي، تمام مقالات اين همايش پس از داوري مطابق استانداردها در ويژه‌نامه‌اي به چاپ خواهد رسيد. ميرچاديودا، رئيس انجمن اروپايي رياضي شيمي، ايوان گوتمن سردبير مجلات بين‌المللي و مايكل ماري دزا سردبير و معاون آكادمي علوم اروپا از شركت كنندگان خارجي اين همايش هستند. اين همايش تا 27 فروردين‌ماه سال جاري در دانشگاه كاشان ادامه دارد.        
سه شنبه 25 فروردين 1388  15:33:54
1 2 3
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱