|     |     |   ENGLISH
  |  
جمعه 29 تير 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 نخستين گردهمايي مشترك م
مسئول مركز مشاوره دانشجويي دانشگاه كاشان گفت: اين دانشگاه (دبيرخانه منطقه 4) نخستين گردهمايي مشترك مراكز مشاوره منطقه 4 را در دانشگاه صنعتي اصفهان برگزار كرد. سيدحسين حسيني افزود: در اين گردهمايي معاونين دانشجويي و رؤساي مراكز مشاوره 10 دانشگاه منطقه 4 حضور داشتند. وي، دانشگاه‌هاي كاشان، اصفهان، دانشگاه صنعتي اصفهان، هنر اصفهان، اراك، شهركرد، لرستان، قم، تفرش و ايلام را از جمله دانشگاه‌هاي شركت كننده در اين گردهمايي ذكر كرد. مسئول مركز مشاوره دانشجويي دانشگاه كاشان اظهار داشت: اين گردهمايي با هدف بررسي مشكلات مراكز مشاوره منطقه چهار، هم‌انديشي به منظور ارتقاء فعاليت‌هاي مراكز و تبادل تجارب مراكز مشاوره برگزار شد. لازم به ذكر است بر اساس انتخابات برگزار شده در گردهمايي آبان‌ماه سال 87 رؤساي مراكز مشاوره دانشگاه‌هاي سراسر كشور، دانشگاه كاشان به عنوان دبيرخانه منطقه 4 برگزيده شد.      
چهارشنبه 28 اسفند 1387  11:29:4
 قابل توجه ارائه دهندگان مقاله به دومين كنفرانس و كارگاه رياضي ـ شيمي (ابعاد پوستر كنفرانس)
ابعاد پوستر دومين كنفرانس و كارگاه رياضي شيمي 70×50 مي‌باشد.
چهارشنبه 28 اسفند 1387  11:8:2
 قابل توجه دانشجويان متقاضي خوابگاه در دومين كنفرانس و كارگاه رياضي شيمي
دانشجوياني كه تقاضاي خوابگاه در دومين كنفرانس و كارگاه رياضي شيمي دارند مبلغ 100.000 ريال به شماره حساب 1609054499 واريز كرده و در هنگام ثبت‌نام فيش آن را به همراه داشته باشند.    
چهارشنبه 28 اسفند 1387  11:5:30
 فراخوان استخدام هيأت علمي دانشگاه كاشان
بدينوسيله دانشگاه كاشان به منظور تكميل كادر هيأت علمي آموزشي و پژوهشي خود در سال 1388 در رشته‌هاي گوناگون اقدام به استخدام به صورت پيماني، طرح سربازي، قراردادي و اعطاي بورس مي‌نمايد. جهت اطلاع بيشتر به نشاني اينترنتي دفتر نظارت و سنجش آموزش دانشگاه كاشان مراجعه فرماييد.
دوشنبه 26 اسفند 1387  15:30:1
 رصدخانه دا
    كارشناس رصدخانه دانشگاه كاشان اعلام كرد اين رصدخانه در ایام نوروز حتی روز عید نوروز، میزبان میهمانان و بازدیدکنندگان است. ا.صفايي گفت: رصدخانه دانشگاه كاشان با زيربناي ساختماني حدود 150 مترمربع و محوطه‌سازي حدود 500 مترمربع در مجاورت بناي تاريخي چارتاقي نياسر واقع شده است. اين بنا در يك طبقه ساخته شده و در قسمت فوقاني آن گنبد متحرك رصدخانه با قطر 4 متر نصب گرديده كه محل استقرار تلسكوپ اصلي رصدخانه مي‌باشد. وي افزود: گردشگراني كه براي بازديد به شهر سبز نياسر سفر مي‌كنند مي‌توانند با امكانات موجود در اين رصدخانه از گنبد آسمان نما استفاده نموده و اجرام سماوي را رصد كنند. به گفته كارشناس اين رصدخانه، بازديدكنندگان علاوه بر رصد آسمان، با نقشه‌ها و انواع تجهيزات نجومي و يكي از بزرگ‌ترين تلسكوپ‌هاي ايران موجود در اين رصدخانه آشنا مي‌شوند.     ايشان به 12 هزار بازديدكننده ايام نوروز سال گذشته اشاره كرد و اظهار داشت: پيش‌بيني مي‌شود در صورت وجود شرايط جوي مساعد، آمار بازديدكنندگان از اين رصدخانه امسال به دو برابر افزايش يابد. گفتني‌است اين رصدخانه در شهريور ماه سال 1385 به صورت رسمي افتتاح شد و آغاز به كار نمود.  در داخل ساختمان اين رصدخانه فضاهايي براي نصب يك دستگاه آسمان‌نماي آموزشي با چتري به قطر 3 متر همچنين فضاي لازم جهت لابراتوار عكاسي و فضاي اداري و مكان استقرار تلسكوپ‌هاي قابل حمل در نظر گرفته شده است.  در حال حاضر علاوه بر آسمان‌نماي آموزشي، هفت دستگاه تلسكوپ جهت راه‌اندازي رصدخانه تهيه شده است. تلسكوپ‌ها در ابعاد مختلف و با سيستم‌هاي هدايت اتوماتيك و نيمه اتوماتيك مي‌باشند كه به ترتيب داراي قطر دهانه 5/4، 5، 6، 8، 10، 12 و 16 اينچ مي‌باشند. تلسكوپ انعكاسي 16 اينچ با ساختار اپتيكي اشميت ـ كاسگرين با فاصله كانوني 4064 ميلي‌متر و توان تفكيك 28/0 ثانيه قوسي و توان بزرگنمايي 560 برابر داراي يابنده اتوماتيك حدود 145000 جرم آسماني در گنبد رصدخانه نصب گرديده است. همچنين يك دستگاه CCD و يك دستگاه VideoCCDجهت ثبت و انتقال تصاوير از تلسكوپ به كامپيوتر تهيه شده است. علاوه بر آن تعدادي دوربين دوچشمي، فيلم‌هاي آموزشي، نرم‌افزار و كتاب‌هاي نجومي از ديگر امكانات اين رصدخانه مي‌باشد.  رصدخانه دانشگاه كاشان به لحاظ آموزشي و پژوهشي مي‌تواند جزء رصدخانه‌هاي مهم كشور محسوب گردد كه به انواع تلسكوپ‌ها مجهز است و از نظر موقعيت مكاني استقرار رصدخانه در منطقه نياسر با توجه به جوانب امر و دسترسي به امكانات در مكان بسيار خوبي قرار گرفته است.     هرچند هدف اصلي از راه‌اندازي اين رصدخانه ايجاد كارگاه درس عملي براي رشته نجوم مي‌باشد، با اين وجود تا قبل از تشكيل گروه نجوم در دانشگاه و جذب دانشجويان اين رشته در مقطع كارشناسي، اين رصدخانه در جهت ترويج نجوم اقداماتي را انجام خواهد داد. كه تهيه يك سري از تجهيزات نجوم آماتوري در همين راستا بوده است. اميد است در برنامه‌هاي آتي گام‌هايي در خصوص پژوهش‌هاي نجومي در سطح دانشگاهي برداشته شود. اين رصدخانه در مسير نيل به اهداف فوق اقداماتي را در برنامه كاري خود قرار داده كه مي‌توان به برگزاري كلاس‌هاي آموزش نجوم، تشكيل گروه‌هاي نجومي با سمت‌گيري در جهت فعاليت‌هاي نجومي، برگزاري برنامه‌هاي ويژه در مواقع رخ‌دادن رويدادهاي نجومي همچون گرفتگي خورشيد و ماه و انجام اقداماتي در خصوص نجوم اسلامي همانند تشكيل گروه رؤيت هلال ماه را نام برد.    
شنبه 24 اسفند 1387  19:55:58
1 2 3 4 5 6
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱