|     |     |   ENGLISH
  |  
پنجشنبه 31 خرداد 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 مرکز توسعه کسب و کارهای کوچک (SBDC) در دانشگاه کاشان راه اندازی شد
مرکز SBDC دانشگاه کاشان طی قراردادی با سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران و با هدف کمک به تجاری­سازی ایده­ها و پیشنهادات با مشارکت مجریان پروژه‌ها در دانشگاه و حمایت مالی از آن­ها ایجاد شده است. در این راستا ستادی با حضور نماینده دانشگاه و سازمان تشکیل گردیده است. این ستاد طرح های پیشنهادی را بررسی می‌کند و پروژه‌های متناسب با اهداف مرکز SBDC را جهت حمایت مالی انتخاب می‌نماید. طرح‌های پیشنهادی مد نظر ستاد شامل حوزه فناوری‌های برتر (الکترونیک، میکروالکترونیک، مواد نو، بیوتکنولوژی، فناوری اطلاعات و مهندسی پزشکی) می‌باشد. علاقه‌مندان می‌توانند ضمن تکمیل فرم‌های مربوط جهت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن و پست الکترونیکی زیر تماس بگیرند.   Tel: 5578818 E-mail: sbdc@kashanu.ac.ir فراخوان فرم 1 فرم 2  
شنبه 28 دى 1387  8:57:14
 دانش‌آموختگي نخستين دانشجوي كارشناسي ارشد آموزش زبان انگليسي از دانشگاه كاشان
نخستين دانشجوي كارشناسي ارشد رشته آموزش زبان انگليسي در تاريخ 25/10/87 از دانشگاه كاشان فارغ‌التحصيل شد. مدير گروه زبان و ادبيات انگليسي دانشگاه كاشان گفت: «سيدحمزه حقيقي» موفق شد از پايان نامه خود با موضوع «تأثير دانش لغات همنشين دانشجويان زبان انگليسي بر نگارش و ترجمه» دفاع كند. دكتر «عباس زارعي» ارائه و چاپ دو مقاله از ايشان در مجلات معتبر خارجي دانشگاه كاليفرنياي آمريكا و هنگ‌كنگ را از موفقيت‌هاي اين دانشجو ذكر كرد. ايشان، تعداد دانشجويان مقطع كارشناسي ارشد آموزش زبان انگليسي اين دانشگاه را 50 دانشجو ذكر كرد و اظهار داشت: 11 نفر از اين دانشجويان دختر و بقيه پسر هستند كه نخستين گروه دانشجويان اين رشته مشغول به ارائه پايان‌نامه‌هاي خود مي‌باشند. به گفته وي، گروه زبان و ادبيات انگليسي در صدد جذب دانشجويان كارشناسي ارشد در رشته مترجمي زبان انگليسي نيز مي‌باشد و پذيرش دانشجو دردورة دكترا در برنامة پنج ساله توسعه اين گروه آموزشي است. دكتر «محمدرئوف معيني» و دكتر «علي رحيمي» به ترتيب استادان راهنما و مشاور پايان نامه نخستين دانشجوي كارشناسي ارشد آموزش زبان انگليسي دانشگاه كاشان بودند. لازم به ذكر است: در گروه زبان و ادبيات انگليسي دانشگاه كاشان 12 عضو هيأت علمي مشغول آموزش به بيش از 300 دانشجوي دوره‌هاي روزانه و شبانه در گرايش‌هاي كارشناسي مترجمي زبان انگليسي، كارشناسي زبان و ادبيات انگليسي و كارشناسي ارشد آموزش زبان انگليسي هستند.      
شنبه 28 دى 1387  8:47:41
 همايش آشنايي با شگردهاي جاسوسي نوين در دانشگاه كاشان برگزار مي‌شود
همايش آشنايي با شگردهاي جاسوسي نوين روز يكشنبه 29/10/87 در دانشگاه كاشان برگزار مي‌شود. بنا به اعلام سرپرست حراست دانشگاه كاشان اين همايش كه ويژه اعضاي هيأت علمي دانشگاه‌هاي منطقه كاشاناست از ساعت 8:30 تا 12 روز يكشنبه و با سخنراني كارشناساني از وزارت اطلاعات در تالار آزادي دانشگاه كاشان برگزار خواهد شد. وي، انگيزه اين همايش را آشنايي با روش‌ها و راه‌هاي نوين جاسوسي به ويژه روش‌هاي نفوذ استكبار جهاني در مرزهاي علم و انديشه و استفاده از آخرين حربه‌هاي علم و فناوري در اين زمينه دانست.      
سه شنبه 24 دى 1387  14:15:5
 يك پیام ورزشی
بزرگي شكم و راه درمان آن   چربی ذخیره شده در شكم یكی از مقاوم ‌ترین و در عین حال هشدار دهنده ‌ترین نوع چربی هاست.افزایش دور كمر آقایان بیش از 102 سانتی‌متر و در خانم ها بیشتر از 89 سانتی‌متر منجر به افزایش خطر ابتلا به دیابت و بیماری‌های عروق قلب می‌شود (سندرم متابولیک) و به هرحال از لحاظ زیبایی هم یكی از دغدغه‌های افراد محسوب می‌شود.پس برای رهایی از آن لطفاً به نكات زیر توجه بفرمایید:1- چربی شكم، چربی ذخیره‌ای بدن است، بنابراین مقاوم ترین چربی در برابر رژیم لاغری و ورزش می باشد. برای درك بهتر این موضوع به این مثال دقت فرمایید:اگر شخصی مبتلا به سرطان را در مراحل آخر زندگی او دیده باشید، می بینید که تمام چربی های بدن او از بین رفته است، ولی چربی شكم او همچنان وجود دارد.پس باید خیلی پشتكار داشته باشید و با تلاش زیاد منتظر نتیجه بمانید.2ـ تنها راه درمان چربی شكم، رژیم غذایی اصولی و ورزش است. فقط و فقط با این دو روش است كه چربی ازبین می‌رود، پس روش های دیگر فقط به این دو كمك می‌كنند.3ـ ماساژ موضعی چربی های شكم، اگر همراه با رژیم و تحرك اصولی باشد، منجر به كاهش بیشتر چربی در این منطقه می‌شود.4ـ به غیر از چربی شكمی، یكی از بزرگ ترین مشكلات این منطقه كه منجر به اختلال در زیبایی می‌شود، از دست رفتن قوام عضلات شكم است كه منجر به جلو آمدگی شدید شكم، حتی با كوچك ترین نفخ گوارشی می‌شود. علت شل شدن عضلات این است كه فعالیت های روزمره هیچ كدام عضلات شكم را در گیر نمی كنند، به خصوص در خانم ها معمولا عضلات شل تر هستند و در جریان حاملگی و زایمان این عضلات دچار كشیدگی و حتی بریدگی(در سزارین) می شوند، بنابراین قوام این عضلات شدیدا كاهش می یابد.پس اگر به دنبال خوش فرم شدن شكم هستید، حتماً با ورزش هایی كه بر روی عضلات شكم تمركز دارند، عضلات شكم را تقویت كنید، ولی باید بدانید ورزش مخصوص شكم به تنهایی و بدون رعایت رژیم غذایی و ورزش هوازی(مثلا پیاده روی) ممكن است روی چربی شكم اثری نداشته باشد.  اگر همراه با رژیم غذایی و ورزش هوازی عضلات شكم را تقویت نكنید، ممكن است اصلا از ظاهر شكم رضایت نداشته باشید، چون به هر حال عضله ی شل و بدون قوام، به سمت جلو می آید یا پایین می افتد و ظاهر شكم را زشت می نماید. در نهایت باز هم تاكید می كنیم كه حوصله داشته باشید، منتظر نتیجه سریع نباشید، پشتكار داشته باشید و عجله نكنید.  مدیریت تربیت بدنی واحد خواهران 
دوشنبه 23 دى 1387  9:2:40
 اولین جشنواره ورزشهای زمستانی در دانشگاه کاشان زمستان 87
این جشنواره در رشته هایی چون سورتمه روی برف ، مجسمه سازی با برف و یخ و آدم برفی و ...همراه با اولین برف زمستانی برگزار خواهد شد.  
دوشنبه 23 دى 1387  8:56:46
1 2 3 4 5
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱