|     |     |   ENGLISH
  |  
جمعه 29 تير 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 كارگاه آموزشي مباحث اخلاقي در دانشگاه كاشان برگزار شد
كارگاه آموزشي طرح مباحث اخلاقي روز سه‌شنبه با حضور كاركنان انتظامات دانشگاه كاشان در سالن كنفرانس اين دانشگاه برگزار شد. حجت‌الاسلام «محمود اكبري» محقق و نويسنده در اين كارگاه آموزشي، محيط دانشگاه را از جمله محيط‌هاي مناسب براي رشد و شكوفايي جوانان دانست و فراهم‌كردن بستر مناسب فرهنگي بر طبق اصول، ارزش‌ها و مباني اسلام را به مسئولان توصيه كرد. وي داشتن حجاب و عفاف اسلامي را بهترين مأمن براي جلوگيري از آسيب‌هاي اجتماعي براي دانشجويان دانست و گفت: جوانان دانشجو بايد با رعايت حجاب و غيرت ديني، به مقابله با تهاجم فرهنگي بپردازند. وي وظيفه همه مسئولان و كاركنان انتظامات را جلوگيري از ناهنجاري‌هاي جامعه ذكر كرد و اظهار داشت اگر مسئولان نسبت به خون شهدا و نظام جمهوري اسلامي تعهد داشته باشند و وظايف خود را به خوبي انجام دهند از بسياري نابساماني‌ها و ناهنجاري‌هاي اجتماعي در جامعه جلوگيري مي‌شود. ايشان، بهترين شيوه‌هاي مبارزه با منكرات در جامعه را اخلاق و زبان نيك، جلب اعتماد، رعايت احترام و ادب عنوان كرد و افزود: آمران به معروف براي ارشاد و راهنمايي بايد شرايط زماني و مكاني افراد را در نظر بگيرند و با هماهنگي و زمينه‌سازي و از راه دوستي و به طور منطقي رفتارهاي بد را تذكر دهند و از برخورد فيزيكي پرهيز كنند. به گفته وي، تشويق كردن براي تقويت جنبه‌هاي مثبت، تشكيل اردوهاي زيارتي و گسترش فعاليت‌هاي مختلف مذهبي و فرهنگي و آگاهي دادن، مناسب‌ترين راهكار مقابله با ناهنجاري‌هاي اجتماعي است.    
دوشنبه 27 آبان 1387  15:40:35
 احداث دو كلوپ ورزشي در خوابگاه دانشگاه كاشان
مدير تربيت بدني دانشگاه كاشان گفت: دو كلوپ روباز ورزشي در خوابگاه‌هاي دختران و پسران اين دانشگاه احداث شد. سعيد حلاج باشي، زيربناي هر كدام از اين كلوپ‌هاي ورزشي را دو هزار و 200 مترمربع ذكر كرد و افزود: جهت ساخت اين مجموعه ورزشي بيش از 200 ميليون ريال هزينه شده است. ايشان خاطرنشان كرد: براي هر كدام از اين مجموعه‌هاي ورزشي امكاناتي از قبيل زمين‌هاي فوتسال، واليبال، بدمينتون، تنيس روي ميز و بسكتبال در نظر گرفته شده است.    
يکشنبه 26 آبان 1387  11:10:25
 «زنگ فيض» در مدارس كاشان نواخته شد
به مناسبت نكوداشت هفته فيض، زنگ فيض در دبيرستان‌هاي شهرستان كاشان نواخته شد. با نواخته شدن زنگ فيض دانش‌آموزان با حضور در صف‌ها و شنيدن سخنراني كارشناسان دربارة شخصيت مولي محسن فيض كاشاني با زحمات و خدمات آن عالم جليل‌القدر به اسلام و تشيع آشنا شدند. ارائه انشاء و مقالات دانش‌آموزان در ارتباط با شخصيت و ابعاد علمي ايشان و اهداء جوايز به بيش از 80 مقاله و انشاء برتر، عطرافشاني و گلباران آرامگاه فيض از ديگر برنامه‌هاي آموزش و پرورش كاشان در هفته فيض بود.      
يکشنبه 26 آبان 1387  8:36:47
 حضور دانشجويان دانشگاه كاشان در آرامگاه فيض
مدير فرهنگي دانشگاه كاشان گفت: به مناسبت نكوداشت هفته فيض بيش از 150 نفر از دانشجويان اين دانشگاه روز پنجشنه با حضور در آرامگاه فيض نسبت به اين مقام شامخ علمي اداي احترام كردند. دكتر سيد عبدالمهدي هاشمي افزود: دانشجويان پس از قرائت فاتحه، مزار ملا محسن فيض كاشاني را عطرافشاني و گلباران كردند. وي اظهار داشت: به منظور آشنايي و معرفي هرچه بيشتر شخصيت و آثار اين عالم برجسته به دانشجويان زندگينامه ملامحسن فيض كاشاني در بروشورهايي تهيه و بين دانشجويان توزيع شد. ارائه سخنراني ابعاد زندگي شخصي و علمي فيض از ديگر برنامه‌هاي اين آيين بود. ملامحسن فيض كاشاني در سال 1007 هجري قمري در كاشان متولد و سرانجام به سال يك هزار و 91 هجري قمري در اين شهر فوت نمود و سنگ قبر وي، تنها اثر مربوط به دوره صفوي است كه در مدفن او باقي مانده است.    
يکشنبه 26 آبان 1387  8:35:20
 آغاز به كار يازدهمين جشنواره ورزش‌هاي درون دانشگاهي دانشگاه كاشان
يازدهمين جشنواره ورزش‌هاي درون دانشگاهي دانشجوان دختر و پسر دانشگاه كاشان روز شنبه بيست و پنجم آبان‌ماه در اين دانشگاه آغاز به كار كرد. مدير تربيت‌بدني دانشگاه كاشان گفت: اين جشنواره در 12 رشته ورزشي براي دختران و 9 رشته ورزشي پسران برگزار مي‌شود. «سعيد حلاج باشي» از جمله اين رشته ها را تنيس روي ميز، شنا، دوچرخه‌سواري، اسكيت، فوتسال، واليبال، تيراندازي، بدمينتون، شطرنج، هندبال و تكواندو ذكر كرد و افزود: در اين رشته‌هاي ورزشي بيش از 700 ورزشكار دانشجو با يكديگر به رقابت مي‌پردازند. وي خاطرنشان كرد: «رشته ورزشي واليبال براي دانشجويان دختر و رشته تكنواندو براي دانشجويان پسر به صورت چند جانبه با حضور دانشجويان دانشگاه‌هاي آزاد اسلامي كاشان، نراق، علوم پزشكي، پيام‌نور كاشان و آران و بيدگل، جامع علمي كاربردي و آموزشكده فني شهيد رجايي انجام مي‌شود. مدير تربيت‌بدني دانشگاه كاشان، هدف از برگزاري اين دوره از ورزش‌ها را ايجاد روحية نشاط و شادابي و ارتقاء فرهنگ ورزش و سلامت در بين دانشجويان ذكر كرد. اين جشنواره به صورت همزمان در دانشگاه‌هاي سراسر كشور به مدت يك ماه ادامه دارد.  
يکشنبه 26 آبان 1387  8:34:16
1 2 3 4 5
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱