|     |     |   ENGLISH
  |  
يکشنبه 3 تير 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 قابل توجه اعضای محترم هیات علمی دانشگاه: پژوهانه سال تحصیلی 88-87
  به استحضار همکاران محترم هیات علمی تمام وقت دانشگاه می رساند در صورت تمایل به استفاده از پژوهانه سال تحصیلی 88-87 ، نسبت به تکمیل و ارسال فرم پژوهانه تا تاریخ 31/6/87 به معاونت پژوهشی دانشکده مربوطه اقدام فرمایید.   معاونت پژوهشی  
چهارشنبه 30 مرداد 1387  10:52:3
 

قابل توجه خيرين محترم، كاشاني‌هاي سراسر كشور و علاقمندان به توسعه آموزش عالي در منطقه كاشان

سنگ بناي دانشگاه كاشان را در سال 1352 يكي از خيرين منطقه به نام مرحوم دكتر محمود اسلامي تحت عنوان مدرسه عالي علوم كاشان بنا نهاد و امروز پس از گذشت 35 سال يكي از مراكز مهم دانشگاهي در كشور مي‌باشد كه در بين دو قطب بزرگ صنعتي، علمي، سياسي كشور (تهران ـ اصفهان) قرار گرفته است، با توجه به سابقه علم و پژوهش در منطقه كاشان و بروز چهره‌هاي علمي جهاني مانند غياث‌الدين جمشيد كاشاني و هزاران چهره برجسته در حوزه‌هاي مختلف علوم (ادبيات، هنر، رياضيات و ...) كه نشان از برجستگي اين منطقه كويري دارد، اكنون نيز  جاي خوشوقتي است كه دانشگاه كاشان جزو 10 دانشگاه برتر كشور در زمينه پژوهش و در برخي از زمينه‌هاي علمي مانند نانوتكنولوژي پيشتاز بوده است و دانشمندان جهاني به جامعه علمي عرضه نموده است. لذا بر ماست براي رسيدن دانشگاه كاشان به جايگاه اصلي خود از همه ظرفيت‌هاي موجود و علاقمندان توسعه آموزش عالي در كاشان بهره‌مند گرديم. اينك ضمن تقدير از خيرين ارجمندي كه با مشاركت فعال در طرح‌هاي عمراني دانشگاه مشاركت نموده‌اند، دانشگاه كاشان آمادگي كامل خود را جهت همياري ديگر عزيزان خيّر اعلام مي‌دارد. اميد آن داريم با توسعه همه جانبه دانشگاه كاشان در آينده‌اي نزديك شاهد افتخارات بيشتر  دانش‌آموختگان و خانواده‌هاي عزيز آنان در داخل و خارج از كشور باشيم. انشاءا...   «ستاد جلب مشاركت‌هاي مردمي دانشگاه»  
دوشنبه 21 مرداد 1387  8:25:5
 مخترعي در مركز رشد دانشگاه كاشان دستگاه مغزي متغير در حركت آب و فشار ساخت
دستگاه «مغزي متغير در حركت آب و فشار» توسط «محسن اسدي قالهري» در مركز رشد دانشگاه كاشان اختراع و ساخته شد. مخترع اين دستگاه گفت: ساخت اين دستگاه كه به مدت پنج سال طول كشيده در دوازدهم شهريورماه سال 82 گواهينامه ثبت اختراعات ايران را دريافت كرد. محسن اسدي افزود: نصب اين دستگاه در كنار كنتور آب و گاز، ميزان مصرف آب و گاز مشتركين را متعادل مي‌كند. به گفته وي، جلوگيري از پمپ گذار مشتركين، جلوگيري از فشار شديد ناگهاني لوله‌ها، قابليت پلمپ شدن و جلوگيري از هدر رفتن آب در شرايط فشار حداكثر (استاتيك) از جمله ويژگي‌هاي اين دستگاه ذكر است. وي يادآور شد: دستگاه مغزي متغير در حركت آب و فشار كاملاً بهداشتي است و موجب جلوگيري از برگشتن آب به شبكه مي‌شود. محسن اسدي، با اشاره به اينكه اين دستگاه در شهرهاي شمال و جنوب كارايي زياد دارد افزود: با بازشدن شير آب يك الكتروپمپ روشن مي‌شود كه با نصب اين دستگاه نيازي به الكتروپمپ نيست. وي يادآور شد: در صورت نصب اين دستگاه تا 15 نيروگاه حرارتي براي كشور صرفه‌جويي دارد. محسن اسدي گفت: اين دستگاه فشار شكن است و مقدار آب را تشكيل و دبي آب را كم مي‌كند. وي، هزينة ساخت اين دستگاه را 50 ميليون ريال ذكر كرد و افزود: اين دستگاه قادر است در صورت فشار زياد آب در شب از چكه كردن شير آب جلوگيري كند. محسن اسدي تاكنون 16 اختراع در زمينه‌هاي مختلف داشته است و اختراعات خود را در راستاي رفع مشكلات و نياز جامعه و مردم ساخته است. علاقمندان مي‌توانند جهت تهيه اين دستگاه به مركز رشد دانشگاه كاشان مراجعه كنند.    
يکشنبه 20 مرداد 1387  9:39:46
 تجليل از خبرنگاران فعال كاشان در دانشگاه كاشان
به مناسبت 17 مرداد روز خبرنگار از 25 خبرنگار فعال كاشان طي آييني در سالن اجتماعات دانشگاه كاشان با حضور مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اصفهان تجليل شد. رئيس دانشگاه كاشان در اين آيين ضمن گراميداشت 17 مرداد، روز خبرنگار، از خبرنگاران اين شهرستان كه اطلاع‌رساني و رسالت خبري خود را  بطور دقيق انجام مي‌دهند قدرداني كرد. دكتر سيدجواد ساداتي‌نژاد افزود: اطلاع‌رساني شفاف و روشن منشأ تحولات علمي، فرهنگي اقتصادي، اجتماعي و سياسي در جامعه است. مدير كل فرهنگ و ارشاد اسلامي استان اصفهان هم در اين آين خبرنگاران را آمران به معروف و ناهيان از منكر ذكر كرد و گفت: خبرنگاران نقش مهمي در سازندگي جامعه دارند. سيدعليرضا حسيني افزود: خبرنگاران بايد نسبت به موضوع خبر شناخت داشته باشند و با تخصص وارد صحنه اطلاع‌رساني شوند. وي، اطلاع‌رساني در كاشان را مثبت ارزيابي كرد و گفت: از آنجا كه نيروهاي انساني سرمايه‌هاي جامعه هستند جهت تقويت نيروي اطلاع‌رساني آموزش خبرنگاري براي خبرنگاران لازم است. معاون استاندار و فرماندار كاشان هم در اين آيين نقش خبرنگاران در جامعه را ارزشمند و حساس ارزيابي كرد و گفت: در شرايط كنوني كه شاهد جنگ نرم‌افزاري از سوي دشمنان عليه كشورمان هستيم هوشياري و دقت خبرنگاران بسيار مهم است. حسينعلي حاجي، حفظ ايمان، آگاهي داشتن نسبت به دشمن فرهنگ و حفظ جهت‌گيري‌هاي اصولي انقلاب اسلامي را از عناصر مهم براي ورود به عرصه خبر و مبارزه عليه جنگ نرم‌افزاري عنوان كرد. به گفته وي، اطلاع‌رساني صادقانه و خيرخواهانه و امانتداري و شناسايي نقاط ضعف و كاستي‌ها را خبرنگاران بايد سرلوحه كار خود بدانند. يادآور مي‌شود در پايان اين مراسم از خبرنگاران فعال و برتر سال كاشان تقدير شد.    
يکشنبه 20 مرداد 1387  9:38:20
 دكتر حسن بخشنده امنيه مدير آموزشي دانشگاه شد
  دوشنبه 14/5/87 طي مراسمي با تشكر از خدمات دكتر روح‌ا... جهاني‌پور، دكتر حسن بخشنده امنيه به عنوان مدير آموزشي دانشگاه معرفي شد. رئيس دانشگاه در اين مراسم با تمجيد از زحمات دكتر جهاني‌پور، ايجاد نظم در حوزه آموزشي، رعايت مقررات،‌فعاليت‌هاي زير ساختي، تغيير و اصلاح روند، ثبت‌نام دانشجويان جديد‌الورود را از جمله مهم‌ترين اقدامات ايشان در طول دورة مديريت آموزشي دانست. دكتر ساداتي‌نژاد با سخت توصيف‌كردن جايگزيني روش‌هاي نوين به جاي روش‌هاي سنتي براي همه مديران و كارشناسان و كارمندان حوزه در استقبال از سال تحصيلي جديد آرزوي توفيق كرد. دكتر جهاني‌پور هم به هنگام توديع از همراهي و همكاري آحاد حوزه معاونت آموزشي براي پيشبرد اهداف سازماني تشكر كرد و گفت: يكي از مشكلات اين است كه كارها سليقه‌اي انجام مي‌شود. وي نقش مديريت را نقشي هدايت‌گر توصيف كرد و براي پيشبرد بهتر و سرويس‌دهي منظم‌تر و سريع‌تر به دانشجويان تسريع در انجام سه كار زير را خواستار شد: 1. سيستم آموزشي نيز به همراه پيشرفت‌هاي اينترنتي و اينترانتي پيش برود. 2. مديران بخش‌هاي مختلف دانشگاه بايد نگاهي كلان‌نگر داشته باشند و از نگاه بخشي و حوزه‌اي اجتناب كنند. 3. تعريف و انجام پروژه‌هاي آموزشي از پيش تعريف نشده و جديد. دكتر بخشنده امنيه هم با تشكر از زحمات مدير قبلي، همكاران حوزه آموزشي را به همراهي و همكاري براي تحقق اهدافش فراخواند. وي حركت بر اساس تصميم‌گيري صحيح، برگزاري كارگاه‌هاي آموزشي نحوه برخورد با دانشجويان و خارج كردن برخوردهاي از حالت خشك و رسمي، تصميم‌گيري‌هاي مشاركتي در راستاي استقلال آموزشي دانشكده‌، توسعه شوراها و بهره‌گيري از نظر و مشورت همكاران را از عمده برنامه‌هاي خود خواند. اهداي لوح تقدير از سوي رئيس دانشگاه، مديريت شاهد و ايثارگر و پرسنل اداره كل آموزش به دكتر جهاني‌پور بخش پاياني اين مراسم بود.    
دوشنبه 14 مرداد 1387  13:23:40
1 2
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱