|     |     |   ENGLISH
  |  
يکشنبه 3 تير 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 مشاور فرهنگي رئيس دانشگاه كاشان: رجوع به هواي نفس آغاز پيدايش فتنه‌هاست
مشاور فرهنگي رئيس دانشگاه كاشان گفت: رجوع انسان به هواي نفس و خارج شدن از مدار دين خدا آغاز پيدايش فتنه‌ها در جامعه است. حجت‌الاسلام دكتر «عبدا... موحدي محب» در آيين جشن ميلاد حضرت علي(ع) در تالار آزادي اين دانشگاه افزود: پيروي انسان از هواي نفس كه آفت عقل است موجب رها كردن كتاب خدا و گرايش به انحرافات اخلاقي و شيطاني و انواع بلاهاي فرهنگي، اجتماعي در جامعه مي‌شود. وي، با اشاره به اينكه اين جهان، جهان تكليف، انتخاب و گزينش است اظهار داشت: همه مكتب‌هاي عالم متكشل از حق و باطلند و آنهايي كه راه حق را طي مي‌كنند نجات مي‌يابند و پيروز مي‌شوند. دكتر موحدي، ضمن اشاره به ويژگي‌هاي حضرت علي(ع)، فرهنگ علوي و مكتب تشييع را از بارزترين فرهنگ‌ها و مكتب‌ها دانست و گفت: تشييع عنوان نيست، بلكه حقيقت و واقعيتي است كه در شخصيت انسان‌ها منعكس مي‌شود و ما بايد به خود بباليم كه شيعه حضرت علي(ع) هستيم. به گفته ايشان، راه انسان‌ها راه نهج‌البلاغه است و نهج‌البلاغه چيزي جز قرآن نيست و پياده كردن فرهنگ علي و نهج البلاغه در زندگي انسان‌ها ضروري است. رئيس دانشگاه كاشان هم در اين آيين، حضرت علي(ع) را شاهكار و عصاره خلقت ذكر كرد و گفت: تأمل در زندگي امام علي(ع) براي همة اقشار جامعه درس عبرت است. دكتر سيدجواد ساداتي‌نژاد شجاعت، علم، مظلوميت، اخلاق، قرآن آموزي، صبر و ايثار را از جمله ويژگي‌هاي بارز حضرت اميرمؤمنان علي(ع) دانست و افزود: هر بخش از زندگي حضرت علي(ع) آموزه‌هاي بسيار درخشان و درس عبرت براي زندگي انسانهاست. اجراي تئاتر، موسيقي، آيين قرعه‌كشي و اهداء جوايز از ديگر برنامه‌هاي اين آيين بود.    
شنبه 29 تير 1387  11:46:49
 قابل توجه پژوهشگران فیزیک:دانشگاه كاشان به پايگاه اطلاع رساني IOP متصل شد
به همت مركز رايانه و اطلاع رساني دانشگاه، دانشگاه کاشان به پایگاه علمی تحقیقاتی انستیتو فیزیک (IOP) متصل شد. پژوهشگران می توانند از طریق اتصال به این شبکه در داخل دانشگاه مقالات درخواستی خود را تهیه نمایند.  انستيتو فيزيك (IOP) در سال 1874 بنيانگذاري شده است، انستيتو فيزيك يك انجمن حرفه اي بين المللي پيشرو مي باشد كه هدفش توسعه و ارتقاء فيزيك مي باشد. اين انستيتو  تا كنون بيش از 450 عنوان كتاب و 40 عنوان نشريه معتبر در اين زمينه منتشر كرده است. اين انستيتو در موارد زير نقش بين المللي دارد: انتشار علمي و الكترونيكي فيزيك  ايجاد استانداردهاي حرفه اي و اعطاي گواهينامه هاي حرفه اي ارتقاء فيزيك از طريق كنفرانس هاي علمي، آموزشي    
دوشنبه 24 تير 1387  10:53:38
 اولین همایش بین المللی قیر 29-27 مهر 87 در تهران
  جهت كسب اطلاعات بيشتر و ثبت نام كليك كنيد  
دوشنبه 24 تير 1387  10:40:16
 دانشگاه كاشان و دانشگاه گيرنه قبرس تفاهم‌نامه همكاري بستند
مدير گروه همكاري‌هاي علمي و بين‌المللي دانشگاه كاشان گفت: تفاهم‌نامه همكاري ميان دانشگاه كاشان و دانشگاه گيرنه قبرس (جي‌.اي‌.يو) امضاء شد. دكتر جواد صفايي قمي افزود: با بازديد رئيس دانشگاه گيرنه (پروفسور حفظي دوغان) از دانشگاه كاشان و  برپايه  امكانات موجود در دو دانشگاه، زمينه همكاري بين دو مركز علمي فراهم شد. وي، هدف از اين تفاهم‌نامه همكاري كه به مدت پنج سال اعتبار دارد را گسترش مبادلات و همكاري‌هاي علمي و فني، ارتقاء سطح تبادلات آموزشي و پژوهشي ذكر كرد. به گفته وي، بر اساس اين تفاهم‌نامه با مشاركت و تبادل اعضاي هيأت علمي، دو دانشگاه مي‌توانند از تجربيات و اطلاعات علمي همديگر استفاده كنند. دكتر صفايي، فعاليت‌ها و انتشارات مشترك را از ديگر موارد اين تفاهم‌نامه ذكر كرد و اظهار داشت: بر اساس اين تفاهم‌نامه علاوه بر حمايت از تحقيقات مشترك دانش‌پژوهان، زمينة استفاده و تبادل امكانات دانشگاهي، آزمايشگاهي، كتابخانه‌اي و همچنين شركت در كنفرانس‌ها، سمينارها و جلسات بين دو دانشگاه فراهم مي‌شود. به گفته وي، بر اساس اين تفاهم‌نامه تبادل دانشجو بين دو دانشگاه انجام شده و دانشجويان كارشناسي و تحصيلات تكميلي براي دوره‌هاي كوتاه مدت و دانشجويان دكترا به مدت شش ماه مي‌توانند از امكانات دانشگاه‌هاي فوق‌الذكر استفاده كنند. دانشگاه گيرنه در شمال قبرس، 6هزار دانشجو از 44 كشور جهان و از جمله 150 دانشجوي ايراني دارد.    
سه شنبه 18 تير 1387  14:0:55
 40 دانشجو از دانشگاه كاشان در طرح هجرت سه ثبت نام كردند
مسئول بسيج دانشجويي دانشگاه كاشان گفت: 40 دانشجو از اين دانشگاه در طرح هجرت سه ثبت نام كردند. مهدي نصرآزاداني، طرح هجرت سه را از جمله طرح‌هاي بسيج سازندگي ذكر كرد و افزود: در اين طرح از فعاليت‌هاي علمي، فرهنگي و هنري اين دانشجويان استفاده مي‌شود. وي اظهار داشت: تعداد 15 نفر از اين افراد ثبت نام شده اول مردادماه سال جاري به روستاي وركان كاشان اعزام مي‌شوند و برنامه‌ها بر طبق نيازها و توانايي‌هاي آن منطقه در قالب برگزاري كلاس‌هاي متنوع علمي، احكام، قرآن و آموزش هنر به جوانان ارائه مي‌شود. وي، هدف از اجرا و استفاده دانشجويان از اين طرح را، سازندگي جامعه و كمك‌رساني به دولت، ارتقاء سطح فعاليت‌هاي علمي و فرهنگي جوانان دانست و ابراز اميدواري كرد تا با آموزش‌هاي مناسب بتوان علاوه بر غني‌سازي اوقات فراغت، فراهم كردن رشد و شكوفايي استعدادهاي جوانان، از تهاجم فرهنگي دشمنان نيز جلوگيري كرد. نصرآزاداني، برگزاري كلاس‌هاي آموزشي جهت بالابردن سطح دانش و فرهنگ سياسي ـ اجتماعي دانشجويان، برپايي آيين‌‌هاي علمي، مذهبي، توسعه فعاليت‌هاي علمي، فرهنگي بين دانشجويان، چاپ نشريات دانشجويي و سخنراني پيرامون مشكلات دانشجويان را از جمله برنامه‌هاي آينده بسيج دانشجويي دانشگاه كاشان ذكر كرد. حدود يك هزار و 500 نفر عضو بسيج دانشجويي دانشگاه كاشان هستند.    
سه شنبه 18 تير 1387  13:22:17
1 2 3 4 5
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱