|     |     |   ENGLISH
  |  
پنجشنبه 31 خرداد 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 برگزاري جشنواره فرهنگي، هنري فرش به ميزباني دانشگاه كاشان
نخستين جشنواره فرهنگي،‌هنري فرش ويژه دانشجويان سراسر كشور در سال تحصيلي جاري برگزار مي‌شود و مرحله پاياني آن، ‌ارديبهشت ماه 87 در دانشگاه كاشان خواهد بود. اين جشنواره كه با همكاري وزارت علوم،‌ تحقيقات و فناوري و انجمن علمي فرش ايران برگزار مي‌شود، با محور قراردادن هويت بومي و فرهنگ اسلامي و ملي ايران،‌ به وجوه فرهنگي و هنري فرش دستباف كشور در راستاي رويكردهاي فرهنگي وزارت علوم توجه دارد. در اين جشنواره، همه دانشجويان كشور در هر رشته و مقطع تحصيلي مي‌توانند تا 20 بهمن سال جاري در گرايش‌‌هاي گوناگون علمي و هنري با موضوع فرش دستباف‌، دست به آفرينش و خلق آثار علمي، ادبي و هنري خود زده و اين آثار را به دبيرخانه همايش ارسال دارند. آثار برگزيده در داوري‌ها، در نخستين هفته ارديبهشت ماه 87 در دانشگاه كاشان به نمايش درآمده و برگزيدگان هر رشته معرفي خواهند شد.     بر پايه گزارش ارسالي دبيرخانه جشنواره به روابط عمومي دانشگاه كاشان،‌ دانشجويان مي‌توانند در زمينه آثار تخصصي فرش (مقاله، طرح و نقش، رنگرزي، بافت، نوآوري در توليد و ...)، هنرهاي تجسمي (نقاشي، خوشنويسي، عكس، كاريكاتور و ...) آثار ادبي و نوشتاري (شعر، داستان، نمايشنامه و ...) و ساير گونه‌هاي هنري (فيلم، موسيقي، هنر مفهومي و ...) به خلق اثر بپردازند. كاشان به عنوان يكي از خاستگاه‌ها و پرورشگاه‌هاي مهم فرش ايران براي ميزباني نمايشگاه و برنامه‌هاي اصلي جشنواره ياد شده انتخاب شده است و آثار برگزيده پس از حضور در دانشگاه كاشان،‌به صورت گردشي در برخي دانشگاه‌هاي ديگر نيز به نمايش در خواهند آمد. علاقه‌مندان براي كسب اطلاعات بيشتر مي‌توانند با شماره تلفن‌هاي 6 و 88827125-021 با دبيرخانه جشنواره تماس بگيرند و اخبار و رويدادهاي جشنواره را از پايگاه‌هاي اينترنتي www.icsa.ir و  www.farsh.parsiblog.com پيگيري كنند. گفتني است دبيرخانه منطقه‌اي اين جشنواره نيز در دفتر انجمن علمي فرش ايران در دانشكده معماري و هنر دانشگاه كاشان آغاز به كار كرده است.        
سه شنبه 29 آبان 1386  15:32:32
 كلنگ‌زني دانشكده حقوق سعيدي در دانشگاه كاشان
عمليات اجرايي احداث دانشكده حقوق به همت خيرين ارجمند اخوان محترم سعيدي (علي و مرتضي سعيدي) طي مراسمي در دانشگاه كاشان آغاز شد. رئيس دانشگاه كاشان در اين مراسم گفت: اين دانشكده در زيربناي 6هزار متر در دو طبقه و با وسعت 10هزار مترمربع و با اعتباري بالغ بر 30 ميليارد ريال احداث مي‌شود. دكتر «سيدجواد ساداتي‌نژاد» با قدرداني از اين خير، از او به عنوان سرمايه‌اي ماندگار نام برد و افزود: دانشگاه كاشان از جمله معدود دانشگاه‌هاي كشور است كه زمينه جذب سرمايه خيرين را فراهم كرده است.     وي با اشاره به فعال شدن ستاد جذب كمك‌هاي مردمي و خيرين در دانشگاه كاشان يادآور شد: دانشگاه آماده هر نوع همكاري در جهت سرمايه‌گذاري خيرين در اين مركز مي‌باشد. ساداتي‌نژاد با ابراز اميدواري از تداوم اين حركت، از سرمايه‌گذاري يك خير ديگر جهت ايجاد مجتمع خوابگاهي با سرمايه‌اي بيش از 50 ميليارد ريال در دانشگاه كاشان خبر داد. وي، نبود ساختمان پژوهشكده علمي نانو، آزمايشگاه‌هاي علوم مهندسي را از جمله نيازهاي دانشگاه برشمرد و افزود: در حالي دانشگاه كاشان از نبود ساختمان پژوهشكده نانو رنج مي‌برد كه از پيشتازان اين رشته در كشور است.     وي خاطرنشان كرد: اعتبارات دولتي و تلاش‌هايي كه در جهت جذب اين اعتبارات صورت گرفته جوابگوي نياز دانشگاه نيست و مي‌طلبد خيرين شهرستان كه در امر مدرسه‌سازي و ديگر امور خيريه از سابقه‌اي درخشان برخوردارند در جهت كمك به دانشگاه به عنوان آخرين سكوي آموزشي متخصصين جامعه نيز گام بردارند. نماينده ولي فقيه و امام جمعه كاشان نيز در اين مراسم با قدرداني از اين خير گفت: تقويت دانشگاه از وظايف اسلامي و ملي ماست. آيت‌ا... «عبدالنبي نمازي» افزود: اثبات اسلام به عنوان مترقي‌ترين نظام سياسي حقوقي براي جهان جز در سايه تقويت حوزه‌هاي علميه و دانشگاه ميسر نمي‌شود. به گفته وي، اقتدار كشور اسلامي در گرو استقلال علمي و معنوي دانشگاه است و مي‌طلبد توجه ويژه‌اي به آن شود.    
سه شنبه 29 آبان 1386  15:25:39
 مسابقه آشنايي با اهداف و وظايف شوراي صنفي
به منظور آگاهي دانشجويان از اهداف و وظايف و مسئوليت هاي شوراي صنفي دانشجويان مسابقه ذيل طراحي شده است: دانشجويان مي توانند با مطالعه دستور العمل مربوطه حداكثر تا تاريخ 25/8/86 پاسخ هاي خود را تحويل متصديان خوابگاه يا دفتر مديريت دانشجويي و يا در دانشكده معماري و  هنر  تحويل آقاي جمعدار نمايند.  به 20 نفراز كساني كه پاسخ هاي صحيح و كامل ارسال نمايند به قيد قرعه جوايز ارزنده اي اهداء خواهد شد.                                                                                  مديريت دانشجويي  
شنبه 19 آبان 1386  8:18:20
 توديع و معارفه مدير تحصيلات تكميلي
دكتر علي قربان‌پور استاديار گروه مهندسي مكانيك به عنوان مدير جديد تحصيلات تكميلي دانشگاه معرفي شد. دكتر سيدجواد ساداتي‌نژاد در آيين توديع و معارفه كه روز شنبه 6/8/86 برگزار شد با ستايش از زحمات و خدمات دكتر حسين نعيمي در سمت مديريت تحصيلات تكميلي دانشگاه به ويژه در دوره راه‌اندازي اين مديريت، اظهار اميدواري كرد دكتر علي قربان‌پور در ادامه راه بتواند با هماهنگي با معاونت آموزشي در رسيدگي به امور دانشجويان تحصيلات تكميلي، برگزاري مطلوب و توأم با سلامت آزمون دكتري و توسعه رشته گرايش‌هاي تحصيلات تكميلي به ويژه در مقطع دكتري بتواند گام‌هاي مؤثري بردارد. دكتر حسين نعيمي هم با ذكر پيشينه‌اي از نحوه شكل‌گيري مديريت تحصيلات تكميلي در دانشگاه كاشان و سابقة شش سال حضور خود در آن مديريت عمده فعايت‌هاي خود در اين مدت را در موارد زير دانست: استفاده از تجربيات ساير دانشگاه‌ها، اخذ موافقت سازمان سنجش براي برگزاري آزمون كارشناسي ارشد، ثبت نام دانشجويان جديد الورود، زمينه‌سازي استفاده مطلوب دانشجويان ارشد و دكتري از سايت كامپيوتر، ساماندهي و نظارت بر برگزاري جلسات دفاعيه، تشكيل شوراي تحصيلات تكميلي از سال 82، تهيه و تنظيم آيين‌نامه پذيرش دانشجويان دكتري، سامان‌بخشي و تهيه دستورالعمل براي پايان‌نامه‌هاي كارشناسي ارشد و دكتري، بررسي نحوه توسعه رشته گرايش‌هاي تحصيلات تكميلي و ارائه به شوراي دانشگاه، برگزاري آزمون جامع دكتري، تهيه آلبومي از دانشجويان دوره كارشناسي ارشد، تهيه و تدوين و تصويب آيين‌نامه تشويقي و حمايتي رتبه‌هاي اول كارشناسي ارشد، تدوين آيين‌نامه اجرايي پذيرش دانشجويان داراي استعداد درخشان، ‌تسريع در اجرايي كردن دستورالعمل دوره دكتري (ارسالي از سوي وزارت متبوع)، نظارت و تنظيم و تهيه گزارش هيأت داوران جلسه‌هاي دفاعيه و ... وي تعداد رشته گرايش‌هاي كارشناسي ارشد را 30 رشته گرايش و در مقطع دكتري 2 رشته، تعداد دانش‌آموختگان كارشناسي ارشد دانشگاه را 400 نفر و تعداد دانشجويان مقطع تحصيلات تكميلي را 600 نفر عنوان كرد و از هممه همكارانش در حوزه مديريت تحصيلات تكميلي تشكر كرد. دكتر قربان‌پور هم با تشكر از خدمات دكتر نعيمي از عزم خود در جهت تلاش براي ارتقاي تحصيلات تكميلي دانشگاه خبر داد و گفت تحصيلات تكميلي مي‌تواند بستري مناسب براي ايجاد پژوهشكده‌ها و دانشكده‌هاي جديد باشد. وي همچنين تلاش در زمينه بالابردن تعداد مقالات ISI اعضاي هيأت علمي دانشگاه را مورد تأكيد قرار داد و اظهار اميدواري كرد بتواند در مدت مسئوليتش در اين مديريت منشأ خدمات ماندگاري باشد.              
دوشنبه 14 آبان 1386  8:31:36
 اردوي دانشجويان شاهد و ايثارگر
دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه در فضايي صميمي و با صفا تعطيلات آخر هفته را جوار شهيد اردهال گذارندند. در اين اردوي زيارتي، سياحتي بيش از 50 دانشجوي شاهد و ايثارگر شركت داشتند. حضور رئيس، معاون آموزشي و مدير دفتر شاهد و ايثارگر اردو را طراوت و نشاط خاصي بخشيده بود. اقامه نماز جماعت مغرب و عشا درحرم مطهر سلطان علي بن محمد باقر، قرائت ادعيه روحبخش كميل و زيارت عاشورا، پياده‌روي (كوهپيمايي) تا قتلگاه آن حضرت، گفت و گوي دانشجويان با يكي از اساتيد، سخنراني دكتر ساداتي‌نژاد و دكتر رسول‌نيا در جمع دانشجويان از برنامه‌هاي اين اردوي دو روزه بود. شايان ذكر است مديريت شاهد و ايثارگر دانشگاه هم اكنون بيش از 250 دانشجوي شاهد و ايثارگر را در زير پوشش دارد .    
دوشنبه 14 آبان 1386  8:21:16
1 2 3 4 5
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱