|     |     |   ENGLISH
  |  
يکشنبه 3 تير 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 افتتاح اولين خانه فرهنگ دانشجويي كشور در سال 1386 در دانشگاه كاشان
با حضور دكتر محمد باقر خرمشاد معاون فرهنگي و اجتماعي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري خانه فرهنگ دانشجويان دانشگاه كاشان به عنوان نخستين خانه فرهنگ دانشگاه‌هاي كشور در سال 1386 صبح شنبه 28/7/86 به بهره‌برداري رسيد. اين پروژه با زيربنايي بالغ بر 650 مترمربع در دو طبقه ساخته شده است و براي ساخت آن هزينه‌اي بالغ بر 2 ميليارد ريال صرف شده كه 400 ميليون ريال آن از رديف‌هاي وزارتي و يك ميليارد و 600 ميليون ريال آن از محل درآمدهاي اختصاصي دانشگاه بوده است. به گفته دكتر محمدباقر خرمشاد سياست فرهنگي وزارت علوم اين است كه سالانه 15 خانه فرهنگ در دانشگاه‌هاي كشور افتتاح شود كه تقريباً نيمي از هزينه ساخت آن را وزارت متبوع و نيمي ديگر را دانشگاه‌ها عهده‌دار مي‌شوند. وي همچنين با ستايش تلاش مديريت دانشگاه كاشان گفت: اگر اين سرعت پيشرفت به ويژه در بخش امكانات فرهنگي ادامه داشته باشد و يكي، دو پروژه ديگر به امكانات فرهنگي آن اضافه شوند، اين دانشگاه قابليت مدل شدن در اين زمينه براي ديگر دانشگاه‌هاي كشور را دارد. شايان ذكر است خانه فرهنگ به منظور فراهم آوردن زمينه فعاليت‌هاي فرهنگي دانشجويان پيش‌بيني شده است و براي آن هدف‌هايي چون: ساماندهي فعاليت‌هاي فرهنگي و اوقات فراغت دانشجويان، ارتقاء وضعيت فرهنگي دانشجويان، توانمند‌سازي دانشجويان و افزايش اعتماد به نفس در آنها، افزايش آگاهي‌هاي اجتماعي، فرهنگي هنري به واسطه آموزش، يادگيري مهارت‌هاي مختلف ارتباطي و معرفي آثار دانشجويان به واسطه برگزاري گالري‌هاي هنري و نمايشگاه‌هاي فرهنگي و هنري، تعريف شده است. اضافه مي‌كند همزمان با افتتاح خانه فرهنگ، پنج پروژه عمراني ديگر نيز در دانشگاه كاشان به بهره‌برداري رسيد. اين پروژه‌ها شامل سالن اجتماعات خوابگاه خواهران با زيربناي 550 مترمربع و اعتبار 750 ميليون ريال، پارك دانشجويي خوابگاه برادران با زيربناي 7 هزار مترمربع و اعتبار يك ميليارد و 100 ميليون ريال، سالن مطالعه و سايت IT ديني با زيربناي 800 مترمربع و اعتبار يك ميليارد و 200 ميليون ريال، بوفه‌هاي دانشجويي خواهران و برادران با زيربناي 180 مترمربع و اعتبار 500 ميليون ريال و مركز ارائه خدمات بهداشتي و درماني دانشجويان با زيربناي 160 مترمربع و اعتبار 300 ميليون ريال بود.                
دوشنبه 30 مهر 1386  8:34:16
 روز دوشنبه 23/7/86 ناهید در نزدیک ترین فاصله با سیاره زحل قرار می گیرد.
سیاره ناهید که روز دوشنبه از ساعت حدود 2 بامداد طلوع می کند و از همه اجرام آسمانی درخشان تر به نظر می رسد از زمان طلوع تا زمان برآمدن آفتاب در کنار زحل قابل مشاهده است. سیاره زحل در این مدت زمان با چشم به فاصله زاویه ای کمتر از 3 درجه در سمت چپ ناهید(زهره) قابل مشاهده است. ناهید به عنوان زیباترین سیاره ای که با چشم غیر مسلح و زحل به عنوان زیباترین سیاره ای که با تلسکوپ قابل مشاهده است مورد توجه افراد زیادی است. ناهید در حال حاضر در صورت مشاهده با تلسکوپ تقریبا به حالت نیم دایره قابل مشاهده  می باشد و لازم به ذکر است با توجه به فاصله زاویه نسبتا زیاد آن با خورشید مدت زمان قابل رویت آن زیاد می باشد. این سیاره در روز یکشنبه 6 آبان به حداکثر فاصله زاویه ای غربی خود یعنی 48 درجه نسبت به خورشید خواهد رسید.      
يکشنبه 22 مهر 1386  16:42:47
 ديدار از مجموعه خوابگاهي برادران
به منظور گفت و گوي رو در رو با دانشجويان و آشنايي با مسايل و مشكلات دانشجويان به ويژه دانشجويان جديدالورود در خوابگاه‌ها دكتر سيدجواد ساداتي‌نژاد سرپرست دانشگاه به اتفاق جمعي از مسئولان معاونت دانشجويي و فرهنگي در مجموعه خوابگاه برادران حاضر شدند و ضمن آشنايي نزديك با كيفيت زندگي در خوابگاه‌هاي دانشجويي، سخنان ايشان را شنيدند. در اين ديدار بخش‌هاي مختلف مجموعه خوابگاهي برادران مورد بازديد قرار گرفت. همچنين رئيس دانشگاه با حضور در جمع دانشجوياني كه از حضور سرپرست دانشگاه به گرمي استقبال كردند، پرسش‌هاي ايشان را پاسخ گفت و اظهار اميدواري كرد در سايه تعامل مثبت و خوب دانشجويان با مسئولان دانشگاه و نيز با برنامه‌ريزي و پي‌گيري‌هاي لازم، روند بهبود كيفي و كمي خوابگاه‌ها ادامه پيدا كند.      
يکشنبه 22 مهر 1386  16:41:42
 تجليل از دو استاد تمام دانشگاه: دكتر سيدعليرضا اشرفي ـ دكتر محسن محسن‌نيا
به منظور تجليل از مقام شامخ استاد و تقدير از تلاش‌ها و خدمات علمي و پژوهشي دو استاد تمام دانشگاه دكتر سيدعليرضا اشرفي ـ استاد گروه رياضي و دكتر محسن‌محسن‌نيا ـ استاد گروه شيمي و مهندسي شيمي دوشنبه 16/7/86 رئيس، معاونان،‌استادان، مديران و جمعي از دانشجويان و همكاران دانشگاه در اتاق سمينار دانشگاه گرد هم آمدند. دكتر ساداتي‌نژاد رئيس دانشگاه با تبريك توفيقات علمي و ارتقاء درجه اين دو استاد گرانمايه آرزو كرد هفت دانشيار دانشگاه  نيز هرچه زودتر به مرتبه استاد تمامي ارتقاء پيدا كنند. وي افزايش تعداد كامپيوترهاي دانشگاه، پي‌گيري و رايزني براي استقلال هيأت مميزه دانشگاه، تقويت و عينيت بخشيدن به انتشارات دانشگاه به گونه‌اي كه تأليفات استادان دانشگاه در انتشارات دانشگاه به چاپ برسد. راه‌اندازي پژوهشكده انرژي، راه‌اندازي مجله‌هاي علمي در رشته‌هاي رياضي و شيمي، افزايش خدمات اينترنتي دانشگاه، پي‌گيري راه‌اندازي پرديس بين‌المللي كيش در شاخه نانو فناوري،‌ پي‌گيري مصوبات سفر رياست محترم جمهوري ـ كه اعتبارات خوبي براي فعاليت‌هاي پژوهشي و تقويت تجهيزات آزمايشگاهي در آن سفر مصوب شده است ـ تقويت پژوهشكده علوم و فناوري نانو، ‌تلاش براي امكان اسكان تعداد بيشتري از اعضاي هيأت علمي در دانشگاه و ‌حركت در زمينه منويات مقام معظم رهبري در راستاي تأكيدات معظم له بر شاگرد پروري و نخبه‌پروري، تقويت روحيه اميد و اعتماد به نفس در بين دانشجويان را از عمده فعاليت‌هاي انجام شده و در دست اقدام دانشگاه عنوان كرد. دكتر عليرضا اشرفي نيز بعضي از نكات مدنظر خود براي ارتقاء وضعيت دانشگاه را برشمرد كه عبارت بودند از: تصحيح روند خريد كتاب براي كتابخانه‌هاي دانشگاه،‌ تقويت امكانات رايانه‌اي و به روز رساني سايت دانشگاه، تأسيس دوره‌هاي دكترا در تمامي رشته‌هاي موجود، تصحيح سيستم ارزيابي و جذب و بورس استادان، ترسيم فرايند تشويقي خاص براي جذب دانش‌آموزان نخبه سطح شهرستان، ارزيابي عملكرد علمي دانشجويان از سوي دانشگاه و تشويق دانشجويان ساعي و كوشا، جذب دانش‌آموختگان مقطع دكتري اين دانشگاه در خود دانشگاه. برگزاري همايش‌هاي بين‌المللي و حمايت از چاپ مجلات پژوهشي و زمينه‌سازي استمرار و فعاليت‌ آنها. دكتر محسن محسن‌نيا نيز با تشكر از برپاكنندگان جلسه گفت: استادان دانشگاه بايد مقام استاد را بشناسيم و آن را پاس بداريم و رويه رفتاري و گفتاري فعاليت‌هاي علمي و آموزشي ما به گونه‌اي باشد كه شأن و كرامت مقام استاد مراعات شود به گونه‌اي كه براي ديگران الگو باشد. وي مهمترين شاخصه براي پيشبرد اهداف دانشگاه را ايجاد انگيزه در فضاي علمي دانشگاه عنوان كرد و گفت بايد به گونه‌اي فضاسازي كرد كه اين فضا با نشاط‌افزايي همراه باشد و حتي در ايام تعطيلات تابستاني نيز اين روحيه تحقيقاتي و كاري در جاي جاي دانشگاه جاري باشد. اهداء لوح تقدير و هداياي دانشگاه به اين دو استاد گرانمايه پايان‌بخش مراسم بود.              
چهارشنبه 18 مهر 1386  13:55:13
 گردهمايي دانشجويان شاهد و ايثارگر
در پانزدهمين روز از مهرماه سال جاري دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه در اردوي توجيهي ويژه‌اي كه به منظور وفاق و همدلي بيشتر بين ايشان و آشنايي دانشجويان جديدالورود با فعاليت‌ها و خدمات دفتر امور دانشجويان شاهد و ايثارگر برپا شده بود شركت كردند. در اين گردهم‌آيي كه با اقامه نماز مغرب و عشاء و ضيافت افطار آغاز شد، آيت‌الله نمازي نماينده ولي فقيه و امام جمعه كاشان، دكتر سيدجواد ساداتي‌نژاد، دكتر قنبرعلي شيخ‌زاده، دكتر سعيد گلابي، دكتر اميرحسين رسول‌نيا، رئيس و معاونين دانشجويي ـ فرهنگي، اداري و آموزشي دانشگاه، آقاي عظيمي مسئول بنياد شهيد كاشان و آقاي نصيري به نمايندگي از بنياد شهيد استان اصفهان نيز در كنار دانشجويان حضور داشتند. آيت‌ا... نمازي در سخناني با تأكيد بر نقش آموزه‌هاي ديني در زندگي اجتماعي، دين مبين اسلام را تنها ديني دانست كه ظرفيت سامان بخشيدن به نظام جهاني را دارد و براي ايفاي اين نقش دانشجوي مؤمن مسلمان بايد بيش از هر چيز به سلاح علم مجهز باشد. وي گفت: ما بايد ثابت كنيم كه اسلام مي‌تواند جامعه را هدايت كند. آيت‌ا... نمازي از دانشجويان شاهد و ايثارگر به عنوان بازماندگان شهدا خواست تا پيشرو قافله علمي دانشجويان باشند. جواد نخي مدير دفتر دانشجويان شاهد و ايثارگر نيز ضمن خير مقدم به ميهمانان و دانشجويان، جمعيت دانشجويان شاهد و ايثارگر دانشگاه را 270 نفر عنوان كرد و گفت فلسفه وجود دفتر، رسيدگي به فعاليت‌هاي آموزشي و فرهنگي است و اين دفتر در دو سرفصل آموزشي شامل حفظ كيفيت بالاي آموزشي و رسيدگي به وضعيت تحصيلي و فراهم آوردن امكانات لازم تا حد مقدور و نيز رفاهي شامل كمك هزينه تحصيلي براي دانشجويان شبانه،‌برگزاري اردوها و اهداء هدايا و مساعدت‌هاي ويژه در خدمت دانشجويان شاهد و ايثارگر است. اين ضيافت كه در خانه با صفاي طباطبايي‌هاي كاشان برگزار شد با ميان برنامه‌هاي مسابقه و سرگرمي و اهداء هديه همراه بود.    
چهارشنبه 18 مهر 1386  13:53:4
1 2 3 4
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱