|     |     |   ENGLISH
  |  
پنجشنبه 31 خرداد 1397
  |     |  
نوع خبر 
 
 دكتر سيد جواد ساداتي‌نژاد رئيس دانشگاه كاشان شد
دوشنبه 27/1/86 طي آيين‌ خاصي ضمن تقدير و تجليل از زحمات و خدمات 5 سالة دكتر حسن دقيق؛ دكتر سيدجواد ساداتي‌نژاد به عنوان رئيس جديد دانشگاه كاشان معرفي شد. در آيين معارفه دكتر محمود ملاباشي معاون دانشجويي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري، آيت‌ا... حاج شيخ عبدالنبي نمازي نماينده ولي فقيه و امام جمعه كاشان، مهندس نيلي معاون برنامه‌ريزي استانداري، فرماندار، رؤساي دانشگاه‌هاي منطقه، رئيس و معاونان دانشگاه شهركرد، اعضاي شوراي شهر و رؤساي ادارات و نهادهاي شهرستان كاشان در كنار استادان و كاركنان و انبوه دانشجويان دانشگاه حضور داشتند. دكتر دقيق به هنگام توديع گزارش مبسوطي از فعاليت‌هاي پنج سالة خود روند رشد و شكوفايي كمي و كيفي دانشگاه را در اين دوره برشمردند. دكتر ساداتي‌نژاد هم با ذكر برخي ديدگاه‌هاي خود در رابطه با چگونگي حركت دانشگاه در بخش‌هاي مختلف از آحاد دانشگاهيان براي پيشبرد اهداف دانشگاهي طلب همراهي كرد. آيت‌ا... نمازي، دكتر محمود ملاباشي و مهندس نيلي هم در سخنان جداگانه‌اي به تربيت اهميت علم آموزي از منظر روايات اسلامي، سياست‌هاي وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در راستاي ايجاد بستر گستردة تحصيل در دانشگاه‌ها و شاخص‌هاي كمي و كيفي استان به ويژه در بخش آموزش عالي نسبت به شاخصه‌هاي كشوري را برشمردند. نكته شايان توجه در آيين توديع و معارفه استقبال گرم و پرشور دانشجويان و قدرداني آنها از زحمات و تلاش‌هاي دكتر دقيق بود.                                             
چهارشنبه 29 فروردين 1386  12:15:41
 بازدید از رصد خانه ی دانشگاه کاشان
  انجمن علمی فیزیک با همکاری مدیریت فرهنگی بازدید از رصد خانه­ی دانشگاه واقع در شهر نیاسر  رابه صورت اردوی یکروزه بر گزار نمود. این اردو از ساعت 18 مورخ 25/1/86 لغایت ساعت 22 همان روز انجام شد  در این بازید با 36 نفر دانشجو و یک کارشناس فرهنکی و یک استاد گروه فیزیک این اردو را را همراهی می­کردند. هدف از این اردو :  آشنایی دانشجویان با فعالیتهای نجومی دانشگاه کاشان و تشویق آنها به مطالعات جذاب ستاره شناسی فعالیتهای انجام شده :  1-آشنایی با آسمان نما وشنیدن وتوضیحات مسئول رصد خانه آقای صفایی 2-مشاهده ی تصاویر نجومی نصب شده در رصد خانه با توضیحات آقای صفایی 3- آشنایی با تلسکوپ های موجود در رصد خانه 4- ورود  به گنبد رصد خانه و آشنایی با تلسکوپ مستقر در آنجا 5-رصد ستاره ی زحل با راهنمایی آقای صفایی 6-پذیرایی 
چهارشنبه 29 فروردين 1386  11:43:49
 برگزاری اردوی مشهد
این اردو توسط مدیریت فرهنگی دانشگاه کاشان با ظرفیت 350 نفر برادران و خواهران به تفکیک، در دو   مقطع زمانی برگزار گردید. اردوی اول مخصوص برادران با ظرفیت 100 نفر در تاریخ هفتم الی یازدهم بهمن ماه و اردوی دوم مخصوص خواهران با ظرفیت 250 نفر از تاریخ یازدهم الی پانزدهم برگزار گردید. با توجه به امنیت قطار و مصوبه شورای فرهنگی و پیگیری مجدانه مسئولین اداری، اردو با استفاده از قطار انجام شد که ابتدا دانشجویان به وسیله اتوبوس تا تهران منتقل شده و از آنجا با قطار به مشهد عزیمت کردند. محل اسکان اردو نسبت به سال های گذشته مکانی مناسب، مطلوب و واقع در نزدیکی حرم بود. این سوئیت ها مجهز به تختخواب، مبل، تلویزیون، یخچال و آشپزخانه مجزا بود. و با توجه به برگه های نظرخواهی که در بین دانشجویان توزیع شد، نزدیک به 90% دانشجویان رضایت خود را از اردو اعلام داشتند. از نقاط قوت این اردو، می توان به همراهی اساتید اشاره نمود. در طول اردو، اساتید در جمع دانشجویان شرکت کرده و با شرکت در جلسات دوستانه تحت عنوان «گپ دوستانه» به پرسشهای آنها پاسخ می دادند. در این چند شب که دانشجویان در مشهد مقدس اقامت داشتند، اکثر شبها اساتید به صورت گروهی در اتاق حضور به هم می رساندند و به پرسش های دینی، عقیدتی و سیاسی دانشجویان پاسخ می دادند.     هزینه هر نفر در در این اردو نزدیک به 600000 ریال بود که 40% آن (250000 ریال) توسط دانشجو تامین شد و مابقی از طرف مدیریت فرهنگی دانشگاه پرداخت گردید. دیگر برنامه های فرهنگی این اردو: 1.    با توجه به مصادف بودن اردو با ایام محرم، مسابقه ای از زندگانی حضرت سیدالشهدا و حوادث کربلا برگزار شد و به 10 نفر جوایز نفیسی اهدا گردید. 2.    بازدید روزانه از شهر مقدس مشهد. در اردوی اول، از موزه قرآن، موزه آستانه، کتابخانه، طرقبه و مقبره فردوسی بازدید شد و در اردوی دوم، از تمامی مکان های یاد شده به جز طرقبه، همراه با طوس بازدید به عمل آمد.   3.    برگزاری جلسه سخنرانی با حضور دکتر اوره ای، یکی از اساتید دانشگاه فردوسی مشهد. این جلسه ابتدا با خواندن زیارت عاشورا آغاز گردید و پس از آن آقای دکتر اوره ای یکی از ساتید رشته جامعه شناسی دانشگاه فردوسی درباره امور جوانان سخنانی ایراد فرمودند. که با پرسش و پاسخ دانشجویان به پایان رسید.       4.    برگزاری مراسم اختتامیه در تاریخ 10/11/85 (اردوی اول) و 14/11/85 (اردوی دوم). این جلسات با حضور اساتید و مسئولین هیئت رئیسه دانشگاه، ریاست دانشگاه، معاونت دانشجویی و فرهنگی در سالن اجتماعات هتل برگزار گردید.  این جلسات ابتدا با قرائت قرآن آغاز شد، با سخنرانی ریاست دانشگاه، آقای دکتر دقیق، سخنرانی آقای دکتر نیازی، مدیر گروه رشته جامعه شناسی دانشگاه کاشان ادامه یافت و با خاطره گویی از طرف دانشجویان و اساتید و برگزاری مسابقه به پایان رسید.  
چهارشنبه 29 فروردين 1386  8:47:21
 برگزاری اردوی عاشورائیان
   «و گمان نکنید کسانی که در راه خدا کشته شدند مرده اند، بلکه آنها زنده اند و نزد پروردگارشان روزی می خورند.» سوره آل عمران آیه 169    فرهنگ جهاد و شهادت که برگرفته از قیام امام حسین (ع) در روز عاشورا می باشد، همواره برای ملل مسلمان به عنوان یک الگوی بسیار مناسب و کاربردی به شمار رفته است. الگویی که ثمره آن پیروزی بسیاری از انقلاب ها و مقاومت های اسلامی در دنیا بوده است. یکی از صحنه های بسیار بارز که این فرهنگ بسیار در آن نمود پیدا کرد و در کشور ما به وقوع پیوست، حماسه هشت سا دفاع مقدس بوده است. این فرهنگ انسانهای والایی را در دامان خود پرورش داده است که شهدای عزیزمان در طول جنگ تحمیلی از جمله این مردان خدا بوده اند. رشادت ها، فداکاری ها و از جان گذشتگی هایی که شهیدان ما در طول این هشت سال از خود بروز داده اند، هیچگاه از ذهن ها بیرون نخواهد رفت. بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان با همکاری مدیریت فرهنگی دانشگاه در راستای احیای این فرهنگ هر ساله در اواخر سال اقدام به برگزاری اردوی بازدید از مناطق جنگی جنوب کشور با عنوان عاشورائیان می نماید.   در سال جاری بسیج دانشجویی در کنار این اردو و در جهت ایجاد گوشه ای از فضای دوران هشت سال دفاع مقدس در دانشگاه اقدام به برگزاری نمایشگاهی با موضوع دفاع مقدس نمود که این نمایشگاه از موضوعاتی همچون فرازهایی از وصیت نامه شهدا، زندگی نامه تعدادی از فرماندهان، ماکت عملیات بیت المقدس، نقشه بیش از 30 عملیات، بخشی با عنوان تفالی بر شهدا و غیره تغذیه شده بود و محلی نیز در داخل نمایشگاه به عنوان مکان ثبت نام اردوی عاشورائیان در نظر گرفته شده بود. تعداد شرکت کنندگان در این اردو متشکل از،95 نفر خواهر و 45 نفر برادر، مجموعا 140 نفر بودند. اردوی عاشورائیان در تاریخ 22/12/85 از دانشگاه کاشان به سمت مناطق جنگی جنوب کشور راهی شد و شش روز به طول انجامید. لازم به ذکر است که این اردو به صورت کاملا مستقل و با مسئولیت مستقیم حوزه بسیج دانشجویی دانشگاه کاشان برگزار گردید. در این اردو بازدید از مناطق عملیاتی جنوب همچون اروند کنار، شلمچه، طلائیه، هویزه، فکه، چزابه و کوهه، دشت عباس و همچنین مناطق و شهرهای سد کرخه، مسجد خرمشهر، زیارتگاه دانیال نبی، آبادان، اهواز، دزفول، اندیمشک و شوش به عمل آمد.   لازم به ذکر است که بسیج دانشجویی در راستای استفاده هر چه بیشتر از فضای معنوی و تاثیر گذار مناطق مورد بازدید از فاکتورهایی همچون همراه داشتن چهار راوی، روحانی همراه، مداح، استفاده از بروشور مناطق، نشریه، بسته های فرهنگی و نیز برگزاری مراسم ادعیه در مناطق استفاده نمود.          
چهارشنبه 29 فروردين 1386  8:43:53
 برنامه ملاقات با سرپرست جدید دانشگاه
ضمن تبريك انتصاب جناب آقاي دكتر ساداتي نژاد به سمت سرپرست دانشگاه کاشان، به استحضار می رساند طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه 28 و 29 فروردین ماه سرپرست محترم دانشگاه آماده پاسخگویی به مراجعین محترم می باشند. در صورت تمایل به ملاقات با ایشان عزیزان می توانند با هماهنگی قبلی در دفتر ریاست تشریف فرما شوند.                                                        مدیریت دفتر ریاست و روابط عمومی  
سه شنبه 28 فروردين 1386  8:25:42
1 2
انتخاب وب سایت :  

کاشان-کیلومتر ۶ بلوار قطب راوندی
کدپستی 8731753153
تلفن : ۰۳۱۵۵۹۱۹
فكس دبيرخانه : ۰۳۱۵۵۵۱۱۱۲۱